رد کردن لینک ها

اقامت اتریش

اقامت اتریش

اتریش یکی از جذاب ترین کشورهای جهان برای زندگی است. ترکیبی ایده آل از ثبات اقتصادی، یک محیط سالم و ایمن و زیرساخت های عالی باعث شده است که این کشور به یک مکان اقامتی فوق العاده و برجسته تبدیل شود.

هر نوع اجازه اقامت مطابق با قانون اقامت موقت و دائم اتریش صادر می شود.

اتباع کشورهای ثالث که قصد دارند بیش از شش ماه در اتریش بمانند، نیاز به اجازه اقامت دارند (مگر اینکه طبق قانون اتحادیه دارای حق اقامت باشند). به عنوان یک اصل، اولین درخواست های مربوط به اقامت، قبل از ورود به اتریش و در خارج از کشور و به صورت حضوری ارائه می شود.

مجوز اقامت همیشه برای یک هدف خاص (به عنوان مثال اشتغال، مطالعه، تحقیق) و با اجازه دسترسی یا بدون اجازه دسترسی به بازار کار اعطا می شود.

مجوز اقامت اتریش به شما این امکان را می دهد تا بدون ویزا به تمام کشورهای منطقه شنگن اروپا سفر کنید. مجوز اقامت در ابتدا یک ساله صادر می شود و پس از آن می تواند بدون مشکل یا وقفه تمدید شود. پس از 10 سال اقامت قانونی و در شرایط خاصی پس از شش سال، امکان درخواست تابعیت اتریش وجود دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اقامت اروپا می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.
شماره های تماس :
09128401035 – 02122180551 

اقامت اتریش

بیشتر بخوانید:
راهنمای سفر به اتریش

راههای اقامت اتریش

راههای زیادی جهت اخذ اقامت اتریش وجود دارد. کشور اتریش بیش از ده گزینه برای اخذ اقامت اتریش ارائه می دهد که هر کدام از این گزینه ها امکانات و شرایط مختلفی را ارائه می دهد. در ادامه به معرفی و بررسی تعدادی از این گزینه ها می پردازیم:

 • اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت در اتریش از طریق تحصیل
 • اقامت اتریش از طریق ازدواج
 • اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت
 • اقامت در اتریش از طریق تمکن مالی
 • اقامت اتریش ویژه هنرمندان

شرایط اقامت اتریش

شرایط ویزا بسته به وضعیت شما متفاوت است. ویزاهای متفاوتی برای گردشگری، تجارت، فعالیتهای فرهنگی، کار و مطالعات وجود دارد.

دارندگان گذرنامه یک کشور اتحادیه اروپا / EA نیازی به ویزا ندارند. شهروندان اتحادیه اروپا برای ورود و اقامت در اتریش حداکثر تا سه ماه به مجوز خاصی نیاز ندارند.اما اگر آنها مایل به ماندن برای مدت طولانی تری هستند، باید گواهی ثبت نام Anmeldebescheinigung))را دریافت کنند.

اگر شهروند اتحادیه اروپا هستید که به دنبال اخذ گواهینامه ثبت نام هستید، به مدارک زیر نیاز خواهید داشت:

 • گذرنامه یا شناسنامه شخصی فعلی
 • تأییدیه کارفرمای خود
 • اثبات وسایل کافی برای امرار معاش
 • اثبات گرفتن پذیرش از موسسه آموزش عالی

اگر تابعیت EU / EEA یا سوئیس را ندارید، تابع یک کشور جهان سوم محسوب می شوید. این مورد نیاز به اجازه اقامت در اتریش را دارد. بهترین گزینه برای اخذ اقامت دائم در اتریش، درخواست کارت قرمز-سفید-قرمز است. این امر مهاجرت کارگران واجد شرایط و خانواده های آنها را با چشم انداز اسکان دائمی تسهیل می کند.

این کارت برای مدت دوازده ماه صادر می شود و به دارنده اجازه می دهد با کارفرمای مشخصی کار کند. افراد زیر واجد شرایط دریافت کارت قرمز سفید قرمز هستند:

 • کارگران ماهر
 • کارگران ماهر در مشاغل که کمبود کارگر دارند
 • فارغ التحصیلان دانشگاه های اتریش و کالج های آموزش عالی
بیشتر بدانید :   پردرآمدترین کارها در خارج از کشور

اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری

دولت اتریش به سرمایه گذاری به عنوان یک کمک مالی نگاه می کند. هنگامی که سرمایه دار پول خود را به دولت اتریش می سپارد دیگر قادر نخواهد بود سرمایه اش را در هر لحظه ای که بخواهد برداشت کند.

هزینه سرمایه گذاری در اتریش چقدر است؟ برای سرمایه گذاری در این کشور هیچ حداقلی وجود ندارد اما به طور کلی مبلغ 2,000,000 یورو، برای تایید درخواست لازم است.(میزان هزینه لازم برای سرمایه گذاری در اتریش در مقایسه با سایر کشورها، بسیار بالاتر است)

مزایای اخذ اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری

 • امکان استقرار در این کشور به عنوان یک شخص مستقل
 • دسترسی بدون ویزا به همه کشورهای منطقه شنگن اروپا
 • امکان واجد شرایط بودن تابعیت پس از 10 سال اقامت
 • سبک زندگی جذاب و محیط سالم
 • حمل و نقل و ارتباطات عالی

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اقامت اروپا می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.
شماره های تماس :
09128401035 – 02122180551 

اقامت اتریش

بیشتر بخوانید:
ویزای شینگن اتریش

اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت

یکی دیگر از راه های اخذ اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت در این کشور می باشد. ثبت شرکت در اتریش نسبتا پروسه ی کوتاه مدتی به حساب می آید و پس از یک ماه می توانید فعالیت تجاری خود را شروع کنید. فرد متقاضی ثبت شرکت باید سابقه کیفری نداشته و به سن قانونی رسیده باشد.

برای ثبت شرکت در اتریش باید دو مرحله را طی کنید:

 • درخواست جواز تجارت در اداره ولسوالی یا مقامات شهری
 • ثبت کردن شرکت که باید مدارکی را به دادگاه های ایالتی ارائه دهید.

اما در حالت کلی یک راه ساده تر و کم هزینه تر برای کسب اقامت اروپا نیز وجود دارد و آن هم از طریق ثبت شرکت در کشور زیبای اسلوونی می باشد که ما آن را به متقاضیان اخذ اقامت اروپا پیشنهاد می کنیم.

اقامت در اتریش از طریق تمکن مالی

معیارهای اصلی اخذ اقامت اتریش از طریق تمکن مالی این است که شما بودجه کافی، یک مدرک دانشگاهی که در اتریش به رسمیت شناخته شده باشد و یا دانش زبان آلمانی در سطح A1 را همراه با اقامت دائم در اتریش و بیمه درمانی که پوشش کامل در اتریش را ارائه می دهد، داشته باشید. (طبق معیارها، مبلغ مورد نیاز برای هر بزرگسال 40،000 یورو و برای هر کودک زیر 18 سال 10،000 یورو است. این دارایی ها باید به شکل صورت حساب از یک بانک اتریشی یا یک بانک بین المللی بزرگ باشد).

مجوز اقامت برای شخصی با تمکن مالی طبق ماده 44 قانون فوق الذکر اداره می شود. افراد با تمکن مالی که مایل به اخذ مجوز اقامت در اتریش هستند، مشمول سهمیه سالانه هستند. این بدان معنی است که هر ساله دولت اتریش سهمیه ای را اعلام می کند و تعداد محدودی از این مجوزهای اقامت صادر می شود. الزامات عمومی برای متقاضیان به شرح زیر است: داشتن دارایی کافی برای اقامت در اتریش، اجاره یا خرید ملک در اتریش، داشتن بیمه درمانی و عدم ایجاد تهدید برای نظم و امنیت عمومی.

بیشتر بدانید :   مزایای اخذ اقامت اروپا

اقامت دائم اتریش

برنامه مالیات قبل از مهاجرت، قبل از گرفتن اقامت دائم در اتریش مورد نیاز است اما فرصت های خوبی برای خانواده های ثروتمند وجود دارد. اتریش برای متقاضیان و خانواده های آنها 10 نوع اجازه اقامت ارائه می دهد. مجوزها نیازی به تعهد سرمایه گذاری ندارند و بنابراین کل هزینه های درخواست اقامت نسبتاً کم است. مجوز اقامت اتریش اجازه سفر بدون ویزا به منطقه شینگن را می دهد و بسته به نوع مجوز، زمان پروسه می تواند از سه تا چهارده ماه طول بکشد.

اعطای تابعیت مربوط به اختیار دولت فدرال اتریش است. به طور کلی و بسته به نوع مجوز، حداقل شش و حداکثر ده سال اقامت بدون وقفه، معمولاً قبل از اینکه شخص بتواند تقاضای تابعیت اتریش کند لازم است. همچین در این راه دانش زبان آلمانی نیز مورد نیاز است.

همچنین اگر متقاضی به طور فعال با کمک های اقتصادی در اقتصاد اتریش سرمایه گذاری کند، شهروندی نسز امکان پذیر می شود.

اقامت یکساله اتریش

علاوه بر کارت قرمز سفید قرمز، اخذ اقامت اتریش از طریق خودحمایتی یا تمکن مالی نیز یکی از روش هایی است که در آن فرد تقاضی با داشتن هزینه ی کافی برای زندگی ابتدا یک اقامت یکساله می گیرد اما اجازه ی کار در کشور اتریش به متقاضی داده نمی شود در عوض به او اجازه کارآفرینی، ثبت شرکت و تحصیل داده می شود. در این روش ابتدا یک مجوز اقامت یک ساله به متقاضی داده می شود و پس از آن تمدید شده و سپس مجوز سه ساله و شش ساله اعطا می شود که بعد از اتمام اقامت شش ساله به شما پاسپورت کشور اتریش اعطا می گردد.

توجه: فرد متقاضی باید حداقل 6 ماه از سال را در کشور اتریش سپری کند.

اقامت اتریش از طریق ازدواج

شرایط خاصی جهت اخذ اقامت اتریش از طریق ازدواج مورد نیاز است:

 • این ازدواج باید حداقل 5 سال دوام داشته باشد.
 • متقاضی همسر نیز باید حداقل در مدت 6 سال در اتریش با مجوز(Niederlassungsbewilligung) زندگی کرده باشد.

این قانون تاکنون محدودترین قانون در بین همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا درباره همسران خارجی است که می خواهند تابعیت کشور عضو اتحادیه را دریافت کنند.

شخصی که 30 سال در اتریش زندگی کرده است و یا 15 سال در موارد “ادغام پایدار شخصی و شغلی” ، حق دریافت تابعیت اتریش را شامل می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اقامت اروپا می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.
شماره های تماس :
09128401035 – 02122180551 

اقامت در اتریش از طریق تحصیل

تمام کسانی که علاقه مندند کمتر از 6 ماه در اتریش تحصیل کنند باید قبل از ورود به اتریش درخواست ویزا در کنسولگری یا سفارت اتریش دهند.

 1. ویزای مسافرتی C: به شما این امکان را می دهد که حداکثر 90 روز در اتریش و سایر کشورهای شینگن بمانید.
 2. ویزای اقامت (Aufenthaltsvisum D): D برای اقامت حداقل 91 روز حداکثر 6 ماه است؛ اگر شهروند ژاپنی باشید لازم نیست

اگر قصد اقامت بیش از 6 ماه را دارید می توانید برای مجوز اقامت دانشجویان در اتریش (پس از ورود قانونی) درخواست دهید. مجوز اقامت دانشجویان Aufenthaltsbewilligung – Student”)) به شما اجازه می دهد بیش از 6 ماه (و حداکثر 12 ماه) بمانید و قابل تمدید است.

بیشتر بدانید :   ویزای شینگن ترانزیت چیست ؟

چه موقع باید مراحل درخواست اقامت دانشجویان را شروع کنم؟ چه مدت طول می کشد تا تأیید شود؟

مدت زمان پردازش عمومی برای مجوز اقامت دانشجویان 90 روز است. لطفا توجه داشته باشید که ممکن است مجبور شوید مقدمات را به دلیل قانونی نبودن احتمالی و ترجمه اسناد خود سریع تر آغاز کنید.

آیا می توانم مجوز اقامت خود را تمدید کنم؟

قابل تمدید است ولی باید قبل از اتمام مجوز اصلی درخواست تمدید کنید. تا زمانی که تصمیمی درباره تمدید گرفته نشده باشد، ممکن است شما حتی پس از اتمام مجوز اصلی خود در اتریش بمانید.

اقامت اتریش

بیشتر بخوانید:
اقامت اسلوونی

اقامت اتریش پس از تحصیل

فارغ التحصیلان کشورهای جهان سوم که تحصیلات کارشناسی ارشد خود را با موفقیت در یک دانشگاه، کالج آموزش عالی یا دانشگاه خصوصی معتبر در اتریش گذرانده اند، می توانند پس از اتمام مجوز اقامت تحصیلی خود، به مدت 6 ماه دیگر در اتریش به منظور جستجوی شغل اقامت کنند.

آنها می توانند در صورت یافتن شغل مطابق با صلاحیت خود براساس یک قرارداد کاری معتبر، اقدام به دریافت کارت RWR بدون آزمون بازار کار کنند. کارت RWR به آن ها این امکان را می دهد که فقط برای یک کارفرما مشغول به کار شوند.

فارغ التحصیلان دارای کارت RWR می توانند پس از مدت 12 ماه برای کارت RWR پلاس اقدام کنند که در صورتی که مرتباً طبق 10 ماه گذشته مطابق با صلاحیت خود اشتغال داشته باشند، به آن ها اجازه دسترسی نامحدود به بازار کار داده می شود.

توجه: این آیین نامه برای فارغ التحصیلانی که فقط لیسانس خود را در اتریش گذرانده اند صدق نمی کند.

اقامت اتریش ویژه هنرمندان

نقشی که برنامه های اقامت در بسیاری از مشاغل هنرمندان ایفا می کنند نمی توان دست کم گرفت. آنها همچنین در ارتقاء تحرک جهانی هنرمندان از اهمیت بالایی برخوردارند. از جمله مزایای دیگر، بورسیه های اقامت به هنرمندان فرصتی می دهد تا در مورد کارهای هنری خود تأمل کنند، تحقیق کنند، آثار جدید ایجاد کنند و هنر خود را در معرض دید عموم قرار دهند. برنامه های اقامت برای هنرمندان اساس مهمی از همکاری فرهنگی بین فرهنگی در دنیای هنر امروز است.

برنامه های اقامت هنرمندان آواتار فدرال اتریش و KulturKontakt اتریش در وین برای هنرمندان از سراسر جهان باز است و در رشته های مختلفی فعالیت می کنند از جمله: هنرهای زیبا، عکاسی، طراحی، هنرهای ویدئویی و رسانه ای، آهنگسازی، رقص و..

برنامه “هنرمندان در اقامتگاه به مدرسه می روند” زمینه های مختلفی از فعالیت را از دو حوزه با هم جمع می کند: آموزش فرهنگی در زمینه مدرسه و برنامه “هنرمندان در اقامتگاه”. در چارچوب دوم، كانسرای فدرال اتریش و KulturKontakt اتریش از هنرمندان رشته های مختلفی همچون هنرهای زیبا، هنر عكاسی، فیلم های ویدئویی و رسانه ای، طراحی، ادبیات و ترجمه ادبی یا تركیبات دعوت می كنند تا برای مدتی در شهر وین حضور یابند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اقامت اروپا می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.
شماره های تماس :
09128401035 – 02122180551 

اقامت اتریش

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه