اخذ اقامت دائم و پاسپورت دومینیکا


اخذ پاسپورت و اقامت دائم دومینیکا دارای مزایای بسیاری مانند مدت پروسه زمانی بسیار کوتاه ۴ ماهه تا زمان اخذ پاسپورت دومینیکا، عدم نیاز به حضور فیزیکی و مدرک زبان و نداشتن شرایط پیچیده مانند سوابق مدیریتی می‌باشد. خارج از مزیتهای کشور دومینیکا که معمولا افراد را ترقیب به اقدام برای اخذ تابعیت این کشور می‌نماید، مهم‌ترین موضوع برای ایرانیان این است که دومینیکا تنها کشوری است که برای اعطا تابعیت و پاسپورت (طی پروسه کوتاه مدت) برای ایرانیان تشکیل پرونده می‌دهد و ایرانی‌هایی که تنها دارای تابعیت کشور ایران هستند و برای تجارت بین المللی و سفرهای خارجی خود نیاز به تابعیت دوم و اخذ پاسپورت دوم دارند، گزینه دیگری برای انتخاب ندارند.

لازم به ذکر است که تنها دو کشور در دنیا پروسه قانونی برای اعطای تابعیت از طریق سرمایه گذاری (طی پروسه کوتاه مدت) را دارند. اول کشور جمهوری دومینیکا و دوم کشور سنت کیتس و از آنجاییکه کشور سنت کیتس برای افراد مقیم ایران تشکیل پرونده برای اعطای تابعیت نمی‌دهد لذا جمهوری دومینیکا تنها گزینه برای ایرانیان به شمار می‌آید.

دلیل گرفتن اقامت و پاسپورت دومینیکا زندگی و اقامت در این کشور نیست، بلکه بدست آوردن پاسپورت کشوری است که به شما اجازه سفر به بسیاری از کشورها مانند انگلستان را بدون نیاز به اخذ ویزا میدهد.

مزایا:
۱-دومینیکا تنها کشوری است که در کوتاه‌ترین زمان ممکن نسبت به اعطای پاسپورت و حق شهروندی اقدام می‌نماید. (کل پروسه تا زمان دریافت پاسپورت ۴ تا ۶ ماه)
۲-پایین‌ترین قیمت
۳-روند سریع رسیدگی
۴-زبان رسمی کشور انگلیسی
۵-معافیت مالیاتی برای بسیاری از امور
۶-امکان مسافرت به بیش از ۱۰۰ کشور دنیا بدون نیاز به ویزا
۷-امکان اقامت در انگلستان و اروپا و همچنین اروپا
۸-عدم اطلاع کشور مادری از نسبت به اعطای تابعیت و اقامت

شرایط متقاضی اخذ اقامت دائم و پاسپورت دومینیکا
دولت مشترک المنافع دومینیکا یک برنامه اقتصادی شهروندی ایجاد کرده است که به عنوان مجرایی در توسعه ملی به حساب می‌آید. این برنامه اقتصادی به متقاضیان این امکان را می‌دهد که بدون درخواست اقامت، تبدیل به یک شهروند در کشور مشترک المنافع دومینیکا گردند. شما به عنوان یک شهروند جدید، مجبور به زندگی در دومینیکا نیستید ولی مانند هر شهروند دیگری این حق را دارید که در دومینیکا زندگی کنید.

سرمایه اهدائی در دومینیکا برای توسعه فناوری اطلاعات، صنعت، کشاورزی، گردشگری و… و پروژه‌های چون مدارس غیر انتفاعی، بازسازی بیمارستان‌ها، استادیوم ورزشی و دیگر پروژه‌های بخش خصوصی به کار برده می‌شود.
لازم به ذکر است که هرگونه مدارک جعلی و تقلبی، اطلاعات و اظهارات غلط که به صورت عمدی باشند، منجر به رد درخواست خواهند شد. در چنین مواردی مبلغ سرمایه گزاری توسط جمهوری دومینیکا ضبط گردیده و مسترد نخواهد شد. مبلغ سرمایه گذاری پرداختی به دولتی دومینیکا بسته به شرایط متقاضی متفاوت خواهد بود. آنچه که میان همه افراد مشترک است، مبالغ بررسی فرم‌های مربوطه، هزینه تابعیت، هزینه پردازش فرم‌ها برای دولت دومینیکا، هزینه ابطال تمبر و صدور پاسپورت به ازای هر نفر است که در کل، ۱۸۷۵ دلار آمریکا می‌شود.

هزینه های متقاضی اخذ اقامت دائم و پاسپورت دومینیکا
هزینه اخذ پاسپورت و اقامت دائم دومینیکا با توجه به تعداد اعضای خانواده متفاوت و به شرح جدول زیر (مجموع هزینه سرمایه گذاری و هزینه های دولتی) است:

هزینه های سرمایه گذاری (لینک رسمی دولت دومینیکا) هزینه های دولتی پرونده (لینک رسمی دولت دومینیکا)
• یک فرد مجرد: ۱۰۰۰۰۰ دلار آمریکا
• یک زوج بدون فرزند: ۱۷۵۰۰۰ دلار آمریکا
• یک زوج + ۱ یا ۲ فرزند زیر ۱۸ سال: ۲۰۰۰۰۰ دلار آمریکا
• یک زوج + ۳ فرزند زیر ۱۸ سال: ۲۵۰۰۰۰ دلار آمریکا
• به ازای هر فرزند دیگر (بدون توجه به سن) ۵۰ هزار دلار آمریکا به پرونده اضافه می‌شود • هزینه تقاضا به ازاء هر نفر : ۳۰۰۰ دلار
• هزینه بررسی: متقاضی ۷۵۰۰ دلار-همسر ۷۵۰۰ دلار-فرزندان ۴۰۰۰ دلار
• هزینه ثبت: ۷۵۰ دلار به ازای هر نفر
• هزینه صدور پاسپورت: ۱۲۰۰ دلار به ازای هر نفر
سرمایه اهدایی پس از تایید مدارک به حساب دولت دومینیکا پرداخت می‌گردد.

داشتن شرایط زیر جهت برنامه اقتصادی شهروندی لازم می‌باشد:

• متقاضی اصلی باید بالای ۲۱ سال باشد.
• افراد وابسته و فرزندان متقاضی باید زیر ۲۱ سال و مجرد باشند.
• متقاضی نباید هیچ گونه سابقه ارتکاب جرم داشته باشد.
• متقاضی باید یک سری معاینات پزشکی انجام دهد.

مزایای اخذ پاسپورت و اقامت دائم دومینیکا
داشتن پاسپورت و قامت دائم دومینیکا، به دست آوردن تابعیت کشوری است که به فرد اجازه سفر به بسیاری از کشور‌ها را بدون نیاز به دریافت ویزا می‌دهد؛ یا اینکه متقاضی اجازه اقامت در کشورهای مشترک المنافع مانند انگستان (به همراه اجازه کار و تحصیل) را خواهد داشت و فرصت تجارت آزادانه با تمام جهان، افتتاح انواع حساب‌های بانکی و اعتباری و گذر از محدودیت‌های بین المللی پیش رو را مهیا می‌کند.

 اخذ پاسپورت و اقامت دائم دومینیکا در ۴ ماه پاسپورت دومینیکا و مزایای عالی آن برای اقامت اروپا اخذ پاسپورت دومینیکا مهاجرت به دومینیکا اخذ پاسپورت و اقامت دائم دومینیکا پاسپورت دومینیکا و گرانادا و شرایط اخذ آن اخذ پاسپورت و اقامت جمهوری دومینیکا خرید پاسپورت بهترین برنامه مهاجرتی مزایای تابعیت دائم دومینیکا کشور دومینیکا کجاست ویزا دومینیکا خرید پاسپورت اتریش سفارت دومینیکا در تهران مزایای پاسپورت دومینیکا پاسپورت دومینیکا چیست قیمت پاسپورت دومینیکا تور دومینیکا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *