اخذ ویزای فرانسه

اخذ ویزای فرانسه

برای اخذ ویزای فرانسه لازم است در ابتدا برای دریافت شینگن اقدام کنید. با توجه به شرایط سختی که سفارت فرانسه برای اعطای ویزا به ایرانیان در نظر گرفته است، اخذ ویزا بدون داشتن شنگن امکان پذیر نیست. بدین منظور بایستی وقت سفارت گرفته و برای تحویل مدارک و انگشت نگاری به سفارت مراجعه نمایید. لازم به ذکر است که نیازی به هیچگونه مصاحبه ای با افسران اداره مهاجرت نیست.

این تنها خلاصه ای از قوانین اخذ ویزای فرانسه است؛ در ادامه این مقاله به بررسی جزئیات دریافت ویزا و ثبت اعتراض نسبت به رد درخواست می پردازیم.

شرایط لازم برای اخذ ویزای فرانسه

ویزای فرانسه در چهار نوع توریستی، تحصیلی، ترانزیت و کاری اعطا می شود که برای دریافت هر یک نیاز به داشتن شرایط و مستندات خاصی می باشد. در ادامه این قسمت تمامی قوانین و شرایطی که دولت فرانسه جهت اخذ ویزا در نظر گرفته است را بررسی می نماییم:

 • اگر که قصد دریافت ویزای فرانسه را دارید باید قبل از هرگونه اقدامی به یکی از کشور های حوزه شینگن سفر کرده و سپس درخواست خود را از طریق سفارت ثبت نمایید؛ زیر دولت فرانسه مجوز صدور ویزا برای شینگن اولی ها را رد کرده است.
 • جهت سفر یا مهاجرت خانوادگی به کشور فرانسه لازم است همه ی اعضای خانواده ویزای شینگن را از قبل در اختیار داشته باشند و این که فقط سرپرست خانواده شینگن داشته باشد کافی نیست، در این صورت ویزای فرانسه فقط برای سرپرست صادر خواهد شد و درخواست سایر اعضا ریجکت می شود.
 • در صورتی که قصد دارید ویزای مولتی فرانسه را دریافت کنید بایستی از آخرین سفر شما به کشور های حوزه شینگن حداکثر یک سال گذشته باشد و نه بیشتر.!
 • هر یک از متقاضیان اخذ ویزای فرانسه بایستی تمکن مالی کافی مطابق با مبالغ تعیین شده را داشته باشند. همچنین باید گردش حساب 6 ماهه آخر پیش از سفر بالا باشد تا درخواست ویزا تایید گردد.

اخذ ویزای فرانسه

بیشتر بخوانید:
اقامت اروپا

معرفی انواع ویزای فرانسه

هدف شما از سفر به فرانسه چیست؟ تحصیل یا اشتغال؟ گردشگری یا ترانزیت؟ هدف هرکدام که باشد باید مطابق با آن ویزای خاصی را درخواست دهید. هر یک از انواع ویزا ها جهت اخذ شرایط خاصی را لازم دارند که ما در ادامه هر کدام را به تفکیک معرفی می کنیم.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی فرانسه

یکی از اصلی ترین قوانین اخذ ویزای تحصیلی داشتن شرط سنی بالای 18 سال است علاوه بر آن در اختیار داشتن یک معرفی نامه از مرکز آموزش عالی و تمکن مالی که ثابت کند توان پرداخت هزینه تحصیلات و زندگی در این کشور را دارید از واجبات می باشد.

برای دریافت ویزای تحصیلی فرانسه باید به صورت آنلاین اقدام نمایید.

شرایط اخذ ویزای توریستی فرانسه

نتیجه نهایی اخذ ویزای فرانسه 21 روز بعد از اقدام ابلاغ می شود اما لازم است چیزی حدود 1 ماه الی 6 ماه قبل از سفر جهت دریافت ویزا اقدام نمایید تا سفری بدون دغدغه را سپری کنید.

برای دریافت ویزای توریستی لازم است به صورت حضوری به سفارت مراجعه کرده و انگشت نگاری و تحویل مدارک انجام گیرد.

شرایط اخذ ویزای کاری فرانسه

برای دریافت ویزای کاری فرانسه لازم است متقاضی از پیش دعوت نامه شرکت معتبری را در اختیار داشته باشد. افراد می توانند بسته به نیاز خود بین 1 تا 90 روز یا بیشتر ویزای مدت دار درخواست کنند.

برای اخذ ویزای کاری باید با افسر مهاجرتی کنسولگری یا سفارت فرانسه مصاحبه کرده و گذرنامه ای با حداقل 3 ماه اعتبار ارائه دهید.

شرایط اخذ ویزای ترانزیت فرانسه

ویزای ترانزیت فرانسه کوتاه مدت بوده و اجازه ورود به مستقیم به کشور را به متقاضیان نمی دهد. کسانی که ویزای تزانزیت دریافت می کنند تنها قادر خواهند بود در منطقه بین المللی فرودگاه اقامت داشته باشند.

ویزای ترانزیت تنها به مدت 5 روز اعتبار دارد و مسافر بایستی تا قبل از سر رسید این زمان نسبت به خروج از کشور فرانسه اقدام نماید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای فرانسه

مدارک آماده شده برای اخذ ویزا نقش اساسی در اعطای ویزا یا ریجکت آن دارند زیرا شما با هیچ یک از افسران اداره مهاجرت مصاحبه نمی کنید و آنان فقط از روی مدارک شما را قضاوت کرده و تصمیم گیری می نمایند.

مدارکی که باید جهت اخذ ویزا ارائه دهید به صورت ذیل آمده اند:

 • تکمیل فرم درخواست ویزای شینگن؛ تمامی مدارک مربوط به شینگن گذشته نیز لازم است به همراه داشته باشید
 • ارائه گذرنامه فعلی به همراه تمامی گذرنامه های منقضی شده قبلی
 • پرداخت هزینه ویزا و ارائه رسید بانکی معتبر
 • ارائه اصل کارت ملی و شناسنامه به همراه ترجمه آنها
 • ارائه گواهی اشتغال به کار برای کارکنان دولتی
 • ارائه گواهی اشتغال به تحصیل برای دانش آموزان و دانشجویان
 • ارائه اصل سند ازدواج به همراه ترجمه شده آن برای متاهلین
 • ارائه اسناد بانکی گردش حساب و تمکن مالی متقاضی
 • ارائه سند ملک و خودرو برای ویزای خانوادگی؛ برای ویزای انفرادی نیازی به ارائه اسناد ملکی نمی باشد.
 • ارائه دعوت نامه برای دریافت ویزای کاری؛ برای ویزای توریستی و ترانزیت الزامی به ارائه دعوت نامه نیست هرچند ارائه دعوت نامه از بستگان نزدیک می تواند مراحل اعطای ویزا را راحت تر کند
 • درخواست بیمه مسافرتی در حوزه شینگن
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • رسید رزرو هتل و یا رسید اجاره نامه مسکن که اثبات کند قصد اقامت در فرانسه را دارید و نه سفر مجدد از فرانسه به کشوری دیگر!

از چند روز قبل از تاریخ حرکت بلیط رفت و برگشت به همراه هتل را در فرانسه رزرو کرده تا سفری آسوده را تجربه نمایید.

اخذ ویزای فرانسه

بیشتر بخوانید:
اقامت فرانسه

چرا ویزای فرانسه ریجکت می شود؟

اخذ ویزای فرانسه بنا به دلایل متعددی ممکن است با مشکل مواجه شود و اداره مهاجرت تصمیم به ریجکت ویزا بگیرد؛ در ادامه این بخش رایج ترین دلایل ریجکت ویزای فرانسه را معرفی می کنیم:

 • تردید در بازگشت مسافر به کشور مبدا
 • عدم وابستگی خانوادگی در کشور مبدا
 • نداشتن شغل و درامد مناسب در کشور مبدا
 • عدم توانایی متقاضی در پرداخت هزینه های زندگی در فرانسه
 • ارائه مسندات و اطلاعات جعلی
 • عدم همخوانی مدت زمان درخواستی ویزا با اهداف مهاجرتی
 • و…

اعتراض به ریجکت ویزای فرانسه

با توجه به قوانین تعیین شده توسط سفارت فرانسه در صورت ریجکت ویزای فرانسه تا حداقل 6 ماه آینده مجاز به ثبت مجدد درخواست ویزا نیستید اما در این فاصله می توانید با نوشتن نامه ای به زبان لاتین نسبت به رد شدن درخواست خود اعتراض کرده و آن را به همراه مستنداتی قوی تر از قبل به کنسولگری ارائه دهید. برای اعتراض به ریجکت شدن ویزای خود باید بتوانید صحت مدارک را اثبات کنید، در غیر این صورت اعتراضتان نیز رد می شود.

در این زمینه شرکت مهاجرتی ای ام آماده ارائه خدمات مشاوره و راهنمایی به متقاضیان عزیز می باشد تا بتوانند فرایند کار را اصولی و بدون دردسر طی کنند.

دعوت نامه جهت اخذ ویزای فرانسه

دعوت نامه به کشور فرانسه را می توانید از دوستان، اقوام درجه یک یا حتی شرکت های معتبر دریافت کنید. اما یادتان باشد که دریافت دعوت نامه از بستگان درجه یک اعتبار بیشتری دارد.

نکته قابل ذکر دیگری که وجود دارد این است که دعوت نامه جایگزین مدارک و اطلاعات شخصی متقاضی نیست و شما در هر صورت چه با دعوت نامه و چه بدون دعوت نامه باید مدارک کامل و کافی تحویل سفارت دهید. این را در نظر بگیرید که در هنگام ارائه دعوت نامه به سفارت باید اصل آن را به همراه داشته باشید و نه کپی و اسکن شده آن!

انواع دعوت نامه برای دریافت ویزا:

 • دعوت نامه خانوادگی؛ دعوت نامه ای که یکی از بستگان درجه یک ارسال می کند تا فرایند اخذ ویزا ساده تر شود.
 • دعوت نامه تجاری؛ دعوت نامه ای شریک کاری برای کسی که قصد سفر تجاری به فرانسه دارد را ارسال میکند.
 • دعوت نامه تحصیلی؛ دعوت نامه تحصیلی از طرف یکی از دانشگاه های کشور فرانسه برای کسی که توسط این دانشگاه برای ادامه تحصیل قبول شده است ارسال می شود.
 • دعوت نامه ازدواج؛ دعوت نامه ای توسط یک بومی فرانسوی برای همسر خود در سایر کشور ها ارسال می گردد.
 • دعوت نامه نمایشگاهی؛ این دعوت نامه برای کسانی ارسال می شود که قصد دارند با توجه به مدرک تحصیلی خود و سوابق کاری در یک نمایشگاه بین المللی غرفه ای برپا کنند.
 • دعوت نامه کاری؛ کسانی که قصد استخدام در کشور فرانسه را دارند بایستی پس از پیدا کردن کار مورد نظر از کارفرما درخواست کنند برایشان دعوت نامه ارسال کند.
 • دعوت نامه توریستی؛ این دعوت نامه درست مشابه دعوت نامه خانوادگی است. زمانی که قصد سفر به فرانسه را دارید می توانید از بستگان و دوستان خود که در این کشور اقامت دارند درخواست کنید که برایتان دعوت نامه ارسال کند.

نتیجه گیری

با مطالعه این مقاله دریافتیم که اخذ ویزای فرانسه به این راحتی ها نیست و تا زمانی که ویزای شینگن نداشته باشید سفارت فرانسه از اعطای ویزا خودداری می نماید. همچنین مستندات کاملی جهت اخذ ویزا لازم است که اگر با جزئیات آن آشنایی نداشته باشید درخواستتان ریجکت می شود.

با دریافت مشاوره از شرکت مهاجرتی ای ام می توانید شرایط خود را برای دریافت ویزا بررسی کرده و مدارک مورد نیاز را به صورت کامل فراهم کنید. همچین این شرکت از صفر تا صد کارهای اداری همراهتان است تا فرایند کاریتان تسهیل یابد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *