اقامت پرتغال

اقامت پرتغال

اخذ اقامت پرتغال به صورت موقت یا دائم می تواند برای هر مهاجری خوش آیند باشد؛ زیرا این کشور در بهترین موقعیت مکانی اتحادیه اروپا قرار گرفته و از کشورهای عضو شینگن و ناتو محسوب می شود. کشور پرتقال جمعیتی بالغ بر 10 میلیون نفر دارد و یک کشور کوچک اما با وضعیت اقتصادی، اجتماعی عالی می باشد.

به طور کلی اگر که شرایط مهاجرت به این کشور را داشته باشید زندگی راحت و بی دغدغه ای در بهترین نقطه اروپایی را تجربه خواهید کرد.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

مزایای اخذ اقامت پرتقال

هر نقطه از کشور پرتغال آب و هوای گوناگونی دارد. مرکز این کشور دارای هوای معتدل بوده ولی هرچه به سمت نواحی شمالی حرکت کنید هوای مرطوب و شرجی را حس خواهید کرد. اما بلعکس در نواحی جنوبی پرتغال آب و هوای خشک و گرمی را شاهد خواهید بود که همین موضوع موجب شده مناطق گردشگری و بناهای متفاوتی را شاهد باشیم. با مهاجرت و یا سفر به این کشور بیشترین لذت را از نظر گردشگری خواهید برد.

از دیگر مزایای دریافت اقامت پرتغال می توان به سادگی اخذ ویزای شینگن این کشور اشاره کرد. دریافت ویزای شینگن پرتغال از طریق سفارت این کشور در ایران امکان پذیر است و دیگر لازم نیست جهت اخذ ویزا به کشور های همسایه سفر کنید. نکته قابل ذکر این است که سفارت این کشور امکان دریافت ویزای تحصیلی و کاری را از متقاضیان سلب کرده اما نگران نباشید مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به این کشور میسر بوده و مسیری هموار را به دنبال دارد.

در صورتی که نیاز به دریافت اقامت از طریق کار یا تحصیل دارید، هیچ جای نگرانی نیست، شرکت مهاجرتی ای ام آماده است از صفر تا صد کار همراهتان بوده و کارهای اداری را به وسیله وکلای مجرب به انجام رساند.

اقامت پرتغال

بیشتر بخوانید:
اقامت اروپا

انواع ویزای شینگن پرتغال

ویزای کوتاه مدت پرتغال یا ویزای ترانزیت

درست زمانی که نیاز دارید برای مدت زمان کمتر از 5 روز به کشور پرتغال سفر کنید تا به یک قرار کاری برسید یا این کشور را حد فاصل مبدا و مقصد قرار داده اید نیازی به دریافت اقامت دائم در پرتغال ندارید بلکه اخذ ویزای ترانزیت یا همان ویزای شینگن نوع A و نوع B می تواند کارتان را راه اندازد.

ویزای کوتاه مدت پرتغال یا ویزای توریستی

همانند دیگر کشورهای عضو شینگن برای اقامت توریستی در کشور پرتغال نیاز به ویزای شینگن نوع C دارید. بر اساس قوانین این نوع ویزا افراد می توانند 90 روز را در کشور مقصد سپری کرده و قبل از اتمام زمان تعیین شده باید به کشور خود باز گردند.

تعداد تردد در بین کشور های عضو شینگن بسته به کد اختصاصی دارد که در زمان صدور ویزا در اختیار متقاضیان قرار می گیرد. (این عدد می تواند نمایانگر تک ورود باشد یا چند بار ورود)

ویزای بلند مدت پرتغال

زمانی که می خواهید برای انجام کارهای اداری دریافت اقامت دائم پرتغال به این کشور سفر کنید و یا به تحصیل و یا برگزاری سمینارها یا شرکت در نمایشگاه های بین المللی بپردازید بایستی ویزایی بلند مدت، برای بیش از یک سال تهیه نمایید. طبق قوانین شینگن به منظور اقامت بلند مدت در کشور های عضو قرارداد بایستی ویزای نوع D را تهیه نمایید.

روش های اخذ اقامت دائم پرتغال

برای دریافت اقامت دائم در کشور پرتغال می توانید از روش های سرمایه گذاری، تحصیلی، کاری یا راه اندازی منبع درامدی معتبر اقدام نمایید. ما در ادامه این بخش به بررسی جزئیات تمامی روش های دریافت اقامت دائم پرتغال می پردازیم.

دریافت اقامت پرتغال به روش سرمایه گذاری

دولت پرتغال شرایطی را ایجاد کرده است تا افراد بتوانند از طریق های مختلفی در این کشور سرمایه گذاری کرده و درآمد ثابتی را به کشور وارد کنند و در عوض اقامت دائم در یک کشور اروپایی بسیار زیبا و با وضعیت اقتصادی عالی دریافت نمایند.

برای سرمایه گذاری در پرتغال می توانید شرکت خود را به ثبت برسانید و برند شخصی راه اندازی کنید و یا نه! یک کسب و کار فعال را خریداری نمایید.

برای راه اندازی شرکت، شرکت مربوطه می تواند از نوع سهامی عام، با مسئولیت محدود و یا شعبه ای از یک برند معتبر باشد.

همچنین امکان سرمایه گذاری در بخش خصوصی و دولتی نیز برایتان فراهم است. با خرید ملک شخصی که حداقل قیمت تعیین شده توسط دولت برای دریافت اقامت را داشته باشد، اقامت این کشور را دریافت نموده و از شهروندان پرتغالی محسوب شوید.

پس از سرمایه گذاری و خرید ملک یا راه اندازی کسب و کار ویزای یکساله ای دریافت می کنید. پس از گذشت یک سال بایستی برای دریافت ویزای دوساله این کشور اقدام نمایید. با پایان اعتبار ویزای دوساله اگر که همچنان تمایل به اقامت در پرتغال را داشته باشید مجددا ویزای دوساله ای برایتان صادر می شود؛ البته باید درخواست خود را در سفارتخانه به ثبت برسانید.

پس از گذشت این 5 سال می توانید برای دریافت اقامت دائم اقدام نمایید. ولی این پایان راه نیست؛ بایستی 6 سال دیگر را در کشور اروپا سپری کنید تا در نهایت شهروندی به شما تعلق گیرد. برای دریافت تابعیت پرتغالی باید درخواست رسمی خود را به ثبت برسانید.

برای دریافت اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری باید حداقل 1000000 یورو به کشور پرتغال وارد نمایید.

دریافت اقامت پرتغال به روش راه اندازی استارتاپ

برای آن که در کشور پرتغال استارتاپی راه اندازی کنید و از این طریق اقامت دائم کشور مربوطه را دریافت نمایید باید حداقل5 سال از راه اندازی آن گذشته باشد و سالانه حداقل 325000 یورو گردش مالی داشته باشد. به طور کلی بایستی استارتاپتان پتانسیل مالی داشته باشد.

از دیگر ویژگی هایی که استارتاپ راه اندازی شده بایستی داشته باشد این است که بتواند خدمات جدیدی را به شهروندان ارائه دهد، افراد زیادی را به درآمد برساند و بر اقتصاد مردم منطقه تاثیر بگذارد.

دریافت اقامت پرتغال به روش خرید ملک

دولت پرتغال برای دریافت اقامت از طریق خرید ملک دو شرط گذاشته است که متقاضیان می توانند با عمل به یکی از دو شروط اقامت دائم کشور پرتغال را دریافت نمایند.

شرط اول این است که ملکی زیر 30 سال به ارزش حداقل 500000 یورو در یکی از شهرهای این کشور خریداری نمایند.

شرط دوم هم به این گونه است که ملکی بالای 30 سال ساخت را خریداری نموده و حداقل با 350000 یورو نسبت به بازسازی آن اقدام نمایند.

اقامت پرتغال

دریافت اقامت پرتغال به روش بازنشستگی

بازنشستگانی که مستمری آنها معادل حداقل 577 یورو در ماه باشد و علاوه بر آن از طریق اجاره خانه دریافت سود بانکی و شغل آزاد درآمدی ماهانه بالغ بر 600 یورو داشته باشند می توانند نسبت به اخذ اقامت بازنشستگی اقدام نمایند.

این روش دریافت اقامت ساده ترین مراحل اداری را دارد؛ تنها کافیست تمکن مالی متقاضیان اثبات شود.

دریافت اقامت پرتغال به روش ازدواج

با ازدواج رسمی با یکی از شهروندان پرتغالی اقامت این کشور به همسر خارجی شخص نیز داده می شود. برای آن که اقامت این کشور را از طریق ازدواج کسب نمایید تنها مقوله ی وصلت مد نظر نیست، تسلط نسبی به زبان بومی پرتغالی و تسلط کامل به زبان بین المللی انگلیسی لازم است همچنین شخصی که قرار است به همسری یک تبعه پرتغالی درآید بایستی تا پیش از ثبت ازدواج در دفتر رسمی تمکن مالی خود را جهت زندگی در این کشور به دولت اثبات نماید.

دریافت اقامت پرتغال به روش کار

برای آن که اقامت دائم خود را از طریق کار در پرتغال کسب نمایید بایستی کسی که شرکت خصوصی معتبری در این کشور دارد و یا استخدام دولتی است برایتان دعوت نامه ارسال کند. این صاحب کار می تواند آشنا باشد و یا از طریق آگهی های استخدامی او را شناخته باشید.

دریافت اقامت پرتغال به روش تحصیلی

برای تحصیل در بهترین دانشگاه های پرتغال و دریافت اقامت دائم این کشور بایستی در ابتدا به زبان انگلیسی مسلط باشید زیرا زبان تدریس در تمامی دانشگاه های این کشور انگلیسی می باشد. همچنین توصیه نامه ای از اساتید هیئت علمی دانشگاه خود دریافت کرده و به همراه باقی مدارک برای سفارتخانه ارسال نمایید.

ثبت نام در دانشگاه های کشور پرتغال پولی است اما در صورتی که بتوانید بورسیه تحصیلی دریافت کنید تمامی هزینه تحصیل توسط دولت تقبل شده و می توانید به صورت رایگان در کلاس های درس حضور یابید.

به طور کلی هزینه هر سال تحصیل در یکی از رشته های انسانی، فنی، ریاضیات و تجربی حدود 10 تا 20 هزار یورو است که در زمان اخذ ویزا بایستی تمکن مالی خود را برابر با مبالغ ذکر شده ثابت کنید.

با تحصیل در دانشگاه های پرتغال در آینده به سادگی می توانید برای زندگی در یکی دیگر از کشور های حوزه شینگن انتقالی بگیرید.

نتیجه گیری

در این مقاله با تمامی ابعاد زندگی در کشور پرتغال آشنا شدیم. یکی از مهم ترین نکاتی که در این مقاله به آن پرداخته شد این بود که برای دریافت اقامت پرتغال متقاضیان بایستی تا حدودی به زبان بومی مردم این منطقه مسلط باشند که این خود به یکی از بزرگترین معضلات مهاجرت به این کشور تبدیل شده که آن هم دلیل سختی زبان پرتغالی است.

با توجه به مطالب ذکر شده در این مقاله اگر که تمامی شرایط مهاجرت به کشور پرتغال را دارا هستید می توانید از طریق راه های ارتباطی با همکاران ما در شرکت مهاجرتی ویزا ای ام تماس گرفته و مشاوره دریافت نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *