راهنمای اخذ ویزای اروپا


 

اگر قصد سفر به اروپا را دارید، باید برای اخذ ویزای اروپا  آن مدارکی را آماده نمایید. در این بخش سعی کرده ایم تا توضیحات کاملی در مورد مدارک مربوط به اخذ ویزا را آماده و در اختیارتان قرار دهیم. این مدارک ویزای اروپا برای هر سفارت مورد نیاز می باشد. اگر به دنبال اخذ ویزا هستید ادامه این مطلب  ( راهنمای اخذ ویزای اروپا ) را بخوانید. با visaem همراه باشید.

 

جهت دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان و مشاوران بین المللی مجموعه کیمیا سپنتا در ارتباط باشید و تمامی مراحل اخذ ویزا و اقامت خود را در کمترین زمان بدون نگرانی به ما بسپارید. 

 

مدارک مورد نیاز سفارت برای اخذ ویزای اروپا

۱ – گذرنامه: در ویزای اروپا اصل گذرنامه خود را با امضا به همراه داشته باشید. گذرنامه شما باید از تاریخ ورود، حداقل ۷ ماه اعتبار داشته باشد. همچنین گذرنامه باید حداقل دو صفحه ی خالی نیز داشته باشد. به همراه داشتن گذرنامه های قبلی نیز الزامی است.
۲ – عکس: برای دریافت ویزا به ۶ قطعه عکس ۳*۵ و یا ۴*۵ نیاز دارید. عکس های شما باید جدید باشد. توجه داشته باشید که اگر از صدور گذرنامه ی شما بیش از ۶ ماه گذشته باشد، عکستان باید با عکس گذرنامه قبلی تان تفاوت داشته باشد.
۳ – شناسنامه: به همراه داشتن اصل شناسنامه به علاوه یک کپی از کلیه صفحات آن الزامی است. ترجمه ی تمام صفحات شناسنامه را نیز باید ارائه دهید.
۴ – گواهی تمکن مالی: یکی دیگر از مدارک ویزای اروپا که نیاز دارید، گواهی تمکن مالی است. حداقل موجودی حساب برای هر نفر باید ۴۰۰ میلیون ریال باشد. این گواهی را به همراه گردش حساب ۳ ماهه خود در سربرگ بانک با زبان انگلیسی تهیه نمایید. همچنین موجودی و گردش حساب بانکی خود را با نرخ برابری دلار آمریکا از بانک بگیرید. پس از دریافت این صفحات قبل از گذشت ۱۰ روز به سفارت مورد نظر مراجعه نمایید، زیرا این گواهی بیشتر از ۱۰ روز اعتبار ندارد. دقت کنید که مشخصات مشتری باید در کلیه صفحات درج شده و مهر بانک بر روی آن خورده باشد.
۵ – سند مالکیت: اصلا و ترجمه ی سند مالکیت برای مدارک ویزای اروپا با نام شخص متقاضی را به همراه داشته باشید. اگر این ویزای اروپا به صورت خانوادگی است، ارائه این سند فقط برای یکی از اعضای خانواده کافیست.
۶- مدارک خانم های خانه دار: اگر ویزا برای یک خانم خانه دار صادر می شود، لازم است کپی سند مالکیت و مدارک شغلی همسر همراه وی باشد.
۷ – مدارک افراد تحت تکفل: برای ویزای اروپا افرادی که تحت تکفل هستند، لازم است تا مدارک کفیل قانونی خود را به همراه داشته باشند. این افراد نیازی به سند ملکی ندارند، اما اگر بتوانند سند ملکی ارائه کنند احتمال این که بتوانند ویزا بگیرند بیشتر خواهد بود.
۸ – وکالت بلاعزل برای اخذ ویزای اروپا: می توان به همراه اصل سند ملکی، وکالت بلاعزل نیز ارائه داد که مورد تایید است.
۹ – اصل و ترجمه مدارک شغلی: یکی دیگر از مدارکی که باید برای دریافت ویزا ارائه شود، مدارک شغلی است. این مدارک برای شغل های مختلف به صورت زیر می باشد.

 

 • پزشک: در مجموعه مدارک ویزای اروپا پزشکان باید اصل و ترجمه ی پروانه مطب، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی و دانشنامه تحصیلی خود را به همراه داشته باشند.
  وکیل: برای وکلا اصلا و ترجمه ی پروانه وکالت کافیست.
  شغل دولتی: برای مدارک ویزای اروپا اگر دارای شغل دولتی هستید، باید حکم کارگزینی، میزان حقوق دریافتی و تاییدیه مرخصی، آخرین لیست بیمه و آخرین فیش حقوقی خود را به همراه داشته باشید.
  مهندس: مهندسان باید ترجمه ی رسمی پروانه مهندسی و کارت نظام مهندسی را به همراه خود داشته باشند.
  کسبه: ترجمه پروانه کسب و اگر کارت بازرگانی دارند ترجمه آن جزو مدارک موردنیاز برای کاسب ها می باشد.
  صاحب شرکت: افرادی که دارای شرکت هستند باید ترجمه ی روزنامه رسمی تاسیس شرکت و آخرین تغیرات شرکت را به علاوه گواهی شغلی خود به همراه داشته باشند. اگر دارای کارت بازرگانی هستند، داشتن ترجمه این کارت نیز لازم است.
  ساختمان ساز: به همراه داشتن مدارک اصل گواهینامه ساختمان، اصل قرارداد همکاری، اصل پایان کار ساختمان، کارت انبوه سازی به همراه ترجمه ی رسمی آن ها برای افرادی که در کار ساخت و ساز فعالیت دارند، الزامی است.
  بازنشسته: بازنشسته ها باید حکم بازنشستگی و آخرین فیش حقوقی خود را ارائه دهند.
  سایر مشاغل غیر دولتی: برای این افراد ارائه ی گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه و اصل آخرین روزنامه رسمی آن شرکت لازم است.
  خویش فرما: در صورت خویش فرما بودن باید جواز کسب و آگهی تأسیس ارائه شود.
  دانش آموزان، دانشجویان، معلمان، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه: برای این افراد ارائه ی اصل نامه اشتغال به تحصیل یا اشتغال به کار الزامی است. دانش آموزانی که در طول سال تحصیلی قصد سفر دارند، باید یک رضایتنامه کتبی از طرف مدیریت مدرسه ارائه دهند که در آن تاریخ سفر ذکر شده باشد.

 

۱۰ – اجازه نامه ی خانم های متاهل برای اخذ ویزای اروپا: اگر خانم متاهلی به تنهایی قصد سفر داشته باشد، باید یک رضایت نامه ی محضری از طرف همسر ارائه کنند.
۱۱ – اجازه نامه فرزندان: اگر فرزندان زیر ۱۸ سال بدون پدر خود قصد سفر دارند باید یک رضایت نامه ی محضری از طرف والدین به همراه داشته باشند. اگر فرزندی قصد دارد به صورت جدا با پدر یا مادر خود به سفر برود، باید اجازه خروج وی از طرف ولی غایب به صورت محضری داده شود. این اجازه نامه باید ترجمه شده و همراه با مهر وزارت خارجه باشد.تایید مدارک عنوان شده پس از ۴۸ ساعت از تحویل مدارک به مسافر ابلاغ می شود. اگر نیاز به دریافت مدرک دیگری باشد، وی در جریان قرار خواهد گرفت.

نکات اخذ ویزای اروپا:

اصل تمامی مدارک تا زمان بازگشت از سفر در آژانس باقی می ماند.
مدارک عنوان شده نیاز به ۲ سری کپی در برگه ی A4 دارند.
چک رمزدار یا ضمانتنامه بانکی به مبلغ حداقل ۵۰۰ میلیون ریال در وجه آژانس صادر می شود. این مبلغ برای ضمانت حسن اجرای تعهدات دریافت می گردد. بر اساس مدارک این مبلغ می تواند بیشتر نیز باشد.
همه ی مسافران برای انگشت نگاری باید به سفارت مراجعه کنند.
مدت زمان صدور ویزا ۳۰ تا ۴۵ روز می باشد که این زمان از تحویل مدارک به آژانس محاسبه می گردد.
تمامی مدارک باید بروز شده باشند.
ترجمه ی مدارک نیاز به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه ندارند.

کانال تلگرام

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *