ویزای ایتالیا


کشور ایتالیا عضو اتحاد شینگن می باشد و برای دریافت ویزای تجاری ایتالیا و یا ویزای توریستی ایتالیا و سفر به این کشور به ویزای شینگن نیاز دارید. جهت دریافت ویزای شینگن حضور شخص متقاضی در تاریخ تعیین شده از طرف سفارت ایتالیا جهت مصاحبه و انگشت نگاری الزامی می باشد.

اولین مرحله برای درخواست ویزای هر کشوری، تکمیل فرم تقاضای ویزا است. جهت دریافت اخذ ویزای تجاری ایتالیا و یا ویزای توریستی ایتالیا میتوانید فرم مربوطه را از بخش روادید کنسولگری سفارت ایتالیا در تهران تهیه کنید؛ فرم باید در دو نسخه و برای هر فرد به طور جداگانه تکمیل شود.

افرادی که با هدف گردشگری، قصد اقامت چند روز تا سه ماه در کشور ایتالیا را دارند باید درخواست ویزای توریستی ایتالیا بدهند. قابل ذکر است ویزای توریستی ایتالیا به شما اجازه‌ی کار نمی‌دهد و برای اشتغال در ایتالیا، احتیاج به صدور مجوز کار دارید. مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای تجاری ایتالیا و یا ویزای توریستی ایتالیا متفاوت است.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای تجاری ایتالیا و یا ویزای توریستی ایتالیا بشرح ذیل می باشد :


ویزای توریستی :
اولین مرحله برای درخواست ویزای هر کشوری، تکمیل فرم تقاضای ویزا است. جهت دریافت اخذ ویزای توریستی ایتالیا میتوانید فرم مربوطه را از بخش روادید کنسولگری سفارت ایتالیا در تهران تهیه کنید؛ فرم باید در دو نسخه و برای هر فرد به طور جداگانه تکمیل شود.

افرادی که با هدف گردشگری، قصد اقامت چند روز تا سه ماه در کشور ایتالیا را دارند باید درخواست ویزای توریستی ایتالیا بدهند.
قابل ذکر است ویزای توریستی ایتالیا به شما اجازه‌ی کار نمی‌دهد و برای اشتغال در ایتالیا، احتیاج به صدور مجوز کار دارید.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای توریستی ایتالیا
• شناسنامه ایرانی فرد متقاضی به همراه ترجمه‌ رسمی شناسنامه با فتوکپی از تمام صفحات
• گذرنامه ی فرد متقاضی با اعتبار حداقل 6 ماه بعد از تاریخ درخواست ویزای توریستی ایتالیا به همراه کپی گذرنامه از صفحات یک تا پنج و همچنین صفحاتی که در آن‌ها مهر ویزا خورده
• 3 قطعه عکس رنگی با زمینه روشن و واضح. عکس باید کاملاٌ جدید باشد و با ظاهر فعلی متقاضی دریافت ویزای توریستی ایتالیا مغایرتی نداشته باشد.
در صورتی که عکس همراهان در گذرنامه‌ی متقاضی باشد، باید برای همراهان نیز دو قطعه عکس با مشخصات فوق در مدارک در نظر بگیرید.
• نشانی محل کار و محل سکونت به طور دقیق
• اسنادی مبنی بر وضعیت شغلی متقاضی. کارمندان بخش دولتی میتوانند ترجمه‌ی آخرین حکم کارگزینی و کارمندان بخش خصوصی‌ میتوانند گواهی اشتغال به کار خود را ارائه دهند. صاحبان شرکت‌های خصوصی نیز باید ترجمه‌ی روزنامه رسمی شرکت به همراه رزومه‌ی شرکت به زبان انگلیسی و دو سری کپی از اصل مدارک فارسی را ارائه دهند.
افرادی که دارای شغل آزاد هستند باید ترجمه جواز کسب و یا کارت بازرگانی خود را ارائه دهند.
دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها باید کارت بین‌المللی دانشجویی یا کارت عضویت هیئت علمی را ارائه دهند.
• ترجمه آخرین مدرک تحصیلی فرد متقاضی ویزای توریستی ایتالیا بعلاوه ی دو سری کپی از اصل مدرک فارسی
• پرینت گردش حساب آخرین ماه حساب بانکی فرد متقاضی
• اصل یک سند مالکیت به همراه ترجمه و دو سری کپی از اصل سند
• ضمانت‌نامه بانکی و یا چک رمزدار به مبلغ هفتاد میلیون ریال (به ازای هر فرد)
بعد از گذراندن مرحله موافقت با صدور ویزای توریستی ایتالیا به مدارک ذیل نیاز دارید:
• بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به مقصد کشور ایتالیا
• بیمه مسافرتی فردی یا جمعی. حداقل پوشش بیمه برای هر شخص مبلغ سی‌هزار یورو می‌باشد و تا پایان طول اقامت در تمام کشورهای محدوده شینگن معتبر می باشد. شرکت بیمه‌گذار باید نماینده‌ای معتبر در کشور ایتالیا داشته باشد. این بیمه شامل هزینه ‌های بیمارستانی اضطراری، درمانی و هزینه‌های احتمالی بازگشت به میهن تحت مراقبت‌های پزشکی را شامل میشود.
• فاکتور پرداخت‌شده‌ی هتل برای کل مدت اقامت در کشور ایتالیا
بررسی مدارک معمولاً از سه هفته تا یک ماه طول می‌کشد و ممکن است پاسخ قطعی نسبت به درخواست ویزای توریستی ایتالیا چند هفته‌ای هم بیشتر زمان ببرد.
توجه: از کلیه‌ی مدارک باید فتوکپی داشته باشید؛ اصل مدارک به شما بازگردانده می‌شود و کپی آن‌ها برای بررسی نزد بخش صدور ویزای توریستی ایتالیا می‌ماند.


ویزای تجاری :
کشور ایتالیا نیز عضو اتحاد شینگن می باشد و برای دریافت ویزای تجاری ایتالیا و سفر به این کشور به ویزای شینگن نیاز دارید. جهت دریافت ویزای شینگن حضور شخص متقاضی در تاریخ تعیین شده از طرف سفارت ایتالیا جهت مصاحبه و انگشت نگاری الزامی می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت درخواست ویزای تجاری ایتالیا
• دعوتنامه (ویزای تجاری ایتالیا) که باید توسط یک شرکت ایتالیایی و برروی سربرگ شرکت تکمیل و به همراه گواهی عضویت در اتاق بازرگانی یا گواهی ثبت شرکت ها ارائه گردد.
• اصل معرفی نامه از سوی شرکت یا سازمان ایرانی مربوطه بر روی سربرگ سازمان یا شرکت، جهت معرفی فرد متقاضی. معرفی نامه می بایست حاوی اطلاعات ذیل باشد:
1. مشخصات گذرنامه ای متقاضی شامل شماره گذرنامه، محل و تاریخ صدور، تاریخ انقضا
2. اطلاعات شناسنامه ی فرد متقاضی شامل نام، نام خانوادگی، محل و تاریخ تولد
3. مدت زمان سفر فرد متقاضی
4. سمت فرد متقاضی در شرکت یا سازمان مربوطه
5. توضیح مختصر پیرامون ارتباطات تجاری با شرکت ایتالیایی دعوت کننده
6. اظهار شرکت مبنی بر تقبل هزینه های سفر و اقامت فرد متقاضی در ایتالیا
7. مدارکی مبنی بر صحت وجود مراودات تجاری با شرکت ایتالیایی شامل پروفورما، پیشنهاد قیمت، گشایش اعتبارنامه، قرارداد و غیره…
• اصل شناسنامه ی متقاضی به همراه کپی به همراه ترجمه به زبان انگلیسی و یا ایتالیایی
• مدارکی مبنی بر موجودیت و فعالیت شرکت ایرانی به همراه ترجمه به زبان ایتالیایی یا انگلیسی. در این راستا، با توجه به نوع شرکت، گواهی های ذیل مورد قبول خواهند بود:
1- آخرین روزنامه رسمی شرکت حاوی اطلاعات مربوط به تاسیس و ثبت شرکت و مشخصات فرد متقاضی. روزنامه رسمی نباید از تاریخ صدورش بیش از سه سال گذشته باشد، در غیر اینصورت فرد متضاضی باید آخرین روزنامه رسمی را با تاریخ صدور کمتر از سه سال حاوی تغییرات احتمالی مربوط به تاسیس شرکت ارائه نماید. همچنین متقاضی میتواند یک گواهی از سازمان ثبت شرکتها مبنی بر فعال بودن شرکت، حتی اگر تغییراتش به ثبت نرسیده باشد، ارائه نماید.
2- کارت بازرگانی معتبر به همراه رسید آخرین پرداخت مالیاتی
3- جواز کسب معتبر صادره از شهرداری محل سکونت به همراه رسید آخرین پرداخت مالیاتی

• در صورتی که نام فرد متقاضی در روزنامه رسمی ثبت نشده باشد یا وی صاحب جواز کسب یا کارت بازرگانی ارائه شده نباشد و متقاضی تنها در سمت کارمند شرکت یا سازمان مربوطه مشغول بکار باشد، باید مدارک ذیل را نیز به همراه ترجمه به زبان ایتالیایی یا انگلیسی، ارائه دهد:
1- معرفی نامه شرکت مبنی بر ارتباط کاری و سمت فرد متقاضی
2- کارت پرسنلی فرد متقاضی نزد یک سازمان دولتی و یا نیمه دولتی
3- لیست واریز حق بیمه مربوط به شش ماه آخر به سازمان تامین اجتماعی
• در صورتیکه فرد متقاضی سفر به ایتالیا دارای شغل آزاد باشد می بایست اصل و کپی مدارک مالی خود را نیز ارائه دهد:
1- پرینت کارکرد سه ماه آخر حساب جاری بانکی با مهر و امضا بانک
2- کارت اعتباری شخصی بین المللی مانندVisa card ، Mastercard ، American Express
• بلیط یا رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما
• بیمه مسافرتی برای کل مدت زمان اقامت فرد متقاضی در حوزه شینگن

کلیه مدارک فوق باید در هنگام مراجعه حضوری متقاضی به بخش صدور ویزای تجاری ایتالیا به متصدی مربوطه تحویل داده شوند.
بخش صدور ویزای تجاری ایتالیا این حق را برای خود قائل میشود تا در صورت نیاز، مدارک تکمیلی دیگری را جهت بررسی هرچه بهتر پرونده از متقاضی درخواست نماید.
قابل ذکر است عدم ارائه حتی یکی از مدارک مذکور موجب رد درخواست صدور ویزای تجاری ایتالیا می گردد.

 

چک لیست ویزای شنگن شرایط اخذ ویزای توریستی شینگن فهرست مدارکی که باید ارائه شود مدارک لازم برای درخواست ویزای شینگن مدارک لازم برای ویزای شینگن فرانسه مدارک لازم جهت اخذ ویزای شنگن مدارک لازم جهت ویزای شینگن مدارک مورد نیاز سفارت ایتالیا هزینه اخذ ویزای شینگن ویزای آلمان با دعوتنامه ویزای شینگن (ویزای اروپا) ویزای شینگن آلمان ویزای شینگن ایتالیا ویزای شینگن تضمینی ویزای شینگن فوری ویزای توریستی ایتالیا چگونه ویزای ایتالیا بگیریم؟ ويزاي شينگن VIP فوری ویزای ایتالیا ، ارزان ، فوری و تضمینی اخذ ویزای ایتالیا قیمت و نحوه و شرایط دریافت ویزای کشور ایتالیا مراحل درخواست ویزای توریستی در ایتالیا مدارک لازم برای ویزای توریستی ایتالیا ویزای ایتالیا تضمینی فرم دعوتنامه ایتالیا مدارک لازم برای ویزای تجاری ایتالیا مدارک لازم برای ویزای دانشجویی ایتالیا فرم سفارت ایتالیا سایت سفارت ایتالیا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *