اقامت اسپانیا


اقامت اسپانیا

اگر قصد  دارید بیش از 3 ماه در سال در کشور اسپانیا اقامت داشته باشید، موظف هستید برای اخذ اقامت این کشور اقدام کنید. اگر موفق به اخذ اقامت اسپانیا شوید تقریبا از تمامی حق و حقوق یک فرد با ملیت اسپانیایی بهره مند خواهید شد. در ادامه به بررسی راه های اخذ اقامت کشور اسپانیا می پردازیم.

چگونه اقدام کنیم؟ باید خود را در Registro Central de Extranjeros ( دفتر ثبت مرکزی اتباع خارجی) که معمولا در کلانتری محلی می باشد، ثبت نام کنید. آنها به شما گواهی ثبت نام می دهند که نه تنها اقامت شما را تأیید می کند بلکه شامل اطلاعات شخصی مهمی نیز می باشد، بنابراین باید مدارک مختلفی را به مقامات ارائه دهید.

نکته: (توصیه می شود ظرف مدت سه ماه از زمان ورود خود اقدام به ثبت نام کنید.)

مدارک مورد نیاز برای اقامت اسپانیا :

 • نام و نام خانوادگی
 • اثبات هویت (مانند گذرنامه)
 • شماره ی NIE ( در صورت داشتن)
 • فرم امضا شده ی درخواست EX18 ، که می تواند در اینجا بارگیری شود (به زبان اسپانیایی)

اقامت اسپانیا

بیشتر بخوانید :
ویزای توریستی اسپانیا

اقامت اسپانیا برای اعضای خانواده

حقوق مسکونی شما شامل اعضای خانواده، از جمله همسر، فرزندان و والدین شما نیز می شود. شما می توانید جهت اخذ اقامت اسپانیا برای اعضای خانواده خود در ایستگاه پلیس محلی خود ثبت نام کنید، در آنجا به گذرنامه های معتبر هر یک از اعضای خانواده، اثبات عضویت خانواده و سه عکس گذرنامه رنگی جدید احتیاج دارید و در ادامه از آنها درخواست می شود EX19 را امضا کنند.

اقامت اسپانیا از طریق تحصیل

آیا شما در حال حاضر در اسپانیا تحصیل می کنید یا در آینده نزدیک قصد تحصیل در این کشور را دارید؟ آیا قصد دارید پروژه تجاری خود را در کشور اسپانیا انجام دهید؟ پس این مقاله مخصوص شما است. تغییراتی در قانون مهاجرت اسپانیا به اجرا در آمده است که می تواند به نفع شما باشد.

 • تغییر در قانون مهاجرت اسپانیا در رابطه با ویزای دانشجویی

در سال های اخیر دانشجویان تنها تا زمان اتمام تحصیلات خود مجاز به اقامت در اسپانیا بودند چراکه ویزای دانشجویی به شما این امکان را می داد که تنها تا پایان تحصیل خود در این کشور بمانید. اکنون قانونی جدید تصویب شده است که به دانشجویان این اجازه را می دهد که حداکثر 12 ماه در اسپانیا بمانند تا به دنبال شغل یا ایجاد پروژه تجاری خود باشند.

اگر شما یک دانشجوی خارجی هستید، نباید این مقاله را از دست بدهید، زیرا این یک فرصت عالی برای کسانی است که به دنبال کسب تجربه بیشتر در محیط حرفه ای در یک کشور خارجی هستند.

 • پیدا کردن کار در اسپانیا به عنوان یک دانشجوی خارجی

بسیاری از دانشجویان، پس از پایان تحصیل، می خواهند برای اولین بار محیط کار را تجربه کنند. آنها بلافاصله به دنبال پیشنهاد شغلی در اسپانیا هستند، یا به اندازه کافی شجاع هستند تا بتوانند پروژه خود را در بازار اسپانیا رشد دهند و در ادامه شرکتی را راه اندازی می کنند.

اما آنها با مشکلی روبرو می شدند و آن هم این بود که مجوز اقامت دانشجویی به آنها اجازه نمی داد که به اندازه کافی برای پیدا کردن کار در این کشور بمانند.

 • وضعیت دانش آموزان خارجی در اسپانیا پیش از تغییر در آیین نامه

در گذشته دانشجویان خارجی که برای تحصیل یا تکمیل تحصیلات خود به اسپانیا می آمدندزفقط اجازه داشتند تا اتمام تاریخ انقضا NIE یا شماره شناسایی خارجی خود در اسپانیا بمانند. این تاریخ انقضا توسط دانشگاه تعیین می شود و تاریخی را نشان می دهد که تا پایان آن دانشجو تحصیلات خود را به اتمام می رساند.

این امر بسیاری از دانشجویان را وادار می كرد كه همزمان با تحصیل به دنبال شغل یا كارآموزی باشند و به محض پایان یافتن تحصیلاتشان مجبور می شدند كشور را ترك كنند.

 • چگونه قانون جدید به نفع دانشجویان شده است؟

اکنون قانون جدیدی در کشور اسپانیا تصویب شده است که به دانشجویان اجازه می دهد تا پس از تحصیل به دنبال شغل بگردند.

از سپتامبر سال 2018، شما به عنوان یک خارجی با ویزای دانشجویی مجاز به اقامت در کشور پس از اتمام تحصیلات خود هستید.

شما می توانید این پروسه را 60 روز قبل یا 90 روز پس از اتمام تحصیلات خود در اسپانیا شروع کنید و به شما این امکان داده می شود که حداکثر 12 ماه در اسپانیا بمانید تا بتوانید شغلی پیدا کنید و یا پروژه تجاری خود را شروع کنید.

 • الزامات مربوط به درخواست اقامت برای دانشجویانی که به دنبال شغل در اسپانيا مي باشند.

اقامت اسپانیا

بیشتر بخوانید :
ویزای طلایی اسپانیا

مدارک مورد نیاز برای اقامت اسپانیا از طریق تحصیل :

 1. اولین مدرک مورد نیاز مدرک اتمام تحصیلات شما در این کشور است. این افراد باید حداقل یک مدرک سطح 6 داشته باشند که معادل لیسانس باشد و یا می توانند یک مدرک کارشناسی ارشد (یعنی سطح 7) یا دکتری (سطح 8 ) داشته باشند.
 2. قرارداد بیمه درمانی به عنوان یک خارجی
 3. شما باید ثابت کنید که منابع اقتصادی کافی برای اقامت در کشور در طول تحقیقات شغلی خود دارید.
 4. هزینه مستندات را پرداخت کنید

همانطور که اشاره کردیم، بازه زمانی بسیار مهم است. می توانید به صورت آنلاین برای دریافت مجوز جستجوی شغل اقدام کنید. پس از آن باید 20 روز برای دریافت جواب درخواستتان صبر کنید.

 • چند نکته ی مهم
 • این کار باید چیزی باشد که مربوط به مطالعات قبلی شما باشد
 • می توانید از طریق رسانه های آنلاین یا الکترونیکی درخواست بدهید.
 • کلیه رویه ها باید در همان شهری که شما در آن ساکن هستید انجام شود، بنابراین مقامات می توانند گواهی رسمی شما را تأیید کنند.
 • در مورد پیدا کردن شغل در طول دوره ای که اجازه اقامت دانشجویی معتبر باشد، باید به مجوز اصلی که مطابق با قوانین ارگانیک است، نیاز داشته باشید.

اقامت اسپانیا از طریق کار

آیا می خواهید در اسپانیا زندگی و کار کنید؟ پس باید ویزای کار اسپانیا را دریافت کنید. برای دریافت این ویزا گزینه های زیادی برایتان وجود دارد. چند روش مختلف برای اخذ ویزای کار اسپانیا وجود دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

 • ویزای کار آفرینی

اگر مایل به راه اندازی شرکت خود در اسپانیا هستید و پروژه شما نوآورانه است، این اجازه اقامت برای شما مناسب است.

 • ویزای کارمند حرفه ای

این ویزا برای آن دسته از شهروندان غیر اتحادیه اروپا است که به عنوان مدیر یا در جایگاهی با حقوق بالا در اسپانیا پیشنهاد کاری دریافت کرده اند.

 • مجوز کار روزمره

برای کسانی است که یک پیشنهاد کاری روزمره را دریافت کرده اند .

چه شهروند غیر اتحادیه اروپا باشید و چه شهروند اتحادیه اروپا، شرایط مختلف مجوز کار و روند دریافت مجوز کار اسپانیا بستگی به مسیری دارد که انتخاب می کنید.

اقامت اسپانیا از طریق تولد فرزند

در مورد ملیت، دو سیستم حقوقی مهم وجود دارد: یکی ius soli که به طور کلی در کشورهای آمریکایی قابل اجرا است و به موجب آن هرکسی که در آن کشور متولد شود، بدون در نظر گرفتن ملیت والدین خود، همان تابعیت را دارد. مورد دیگر ius sanguini  است که تفسیر می کند که کودک تابعیت والدین خود را صرف نظر از کشوری که در آن به دنیا آمده است می گیرد. انواع دیگری به عنوان ius domicili یعنی محل زندگی والدین نیز وجود دارد.

به عبارت دیگر، همه فرزندان متولد شده در اسپانیا از اتباع خارجی، اسپانیایی نیستند، بلکه به قانون کشور والدین بستگی دارند. این بدان معناست که طبق قوانین اسپانیا، کسانی که از والدین خارجی متولد می شوند، تابعیت والدین خود را دارند اما کشورهایی وجود دارند که تابعیت خود را به فرزندان متولد شده در خارج از کشور اعطا نمی کنند.

امروزه بیشتر کشورها از سیستمهای ترکیبی استفاده می کنند. این مفهوم کلی خواهد بود، اگرچه جنبه های بسیاری وجود دارد که ما در حال حاضر خیلی دور نخواهیم رفت.

فرزندان خارجی متولد اسپانیا از والدینی که در اسپانیا اقامت قانونی دارند به طور خودکار همان اجازه اقامت را دریافت می کنند. پدر یا مادر می توانند از زمان تولد یا از لحظه دسترسی یکی از والدینشان به اقامتگاه قانونی، اجازه اقامت کودک را درخواست کنند.

اگر فرزند متولد اسپانیا از پدر یا مادری برخوردار باشد که به عنوان پناهنده شناخته شده باشد، بسته به مصلحت کودک ممکن است بین درخواست حق حمایت بین المللی خانواده یا اجازه اقامت یکی را انتخاب کنند.

اقامت اسپانیا برای پزشکان

مقدار در آمد برای حرفه پزشکی بسیار پر اهمیت می باشد. کشور اسپانیا مانند کشوری مثل استرالیا شرایط خوبی را به پزشکان ارائه نمیدهد و فشار کاری روی پزشکان کشور اسپانیا بسیار زیاد است. تعداد زیادی از مردم هر ساله به کشور اسپانیا مهاجرت می کنند یعنی مطالبات پزشکان در این کشور به زبان انگلیسی ارائه می شود. مراقبت های پزشکی کشور اسپانیا جزو یکی از بهترین های جهان می باشد که دولت آن را تامین می کند. درآمد خالص یک پزشک در اسپانیا تقریبا 2500 دلار در ماه می باشد.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه ی مهاجرت پزشکان به اسپانیا می توانید با مشاورین ما، گروه مهاجرتی VISAEM در ارتباط باشید.

اقامت اسپانیا با تمکن مالی

اگر می خواهید در کشور اسپانیا به صورت مستقل کار کنید می توانید برای ویزای خود اشتغالی با تمکن مالی اقدام کنید. اگر قصد راه اندازی یک بیزینس را دارید، می توانید یک شرکت تاسیس کنید و مجوزهای لازم را برای فعالیت تجاری خود به دست آورید. حداقل مقدار سرمایه گذاری وجود ندارد، زیرا این امر به ماهیت تجارت و استخدام کارمندان بستگی دارد.

شما همچنین باید از منابع مالی کافی برخوردار باشید تا حداقل بتوانید از هزینه های مورد نیاز فعالیت اقتصادی و اقامت خود در اسپانیا در طول سال اول مراقبت کنید. اجازه اقامت معمولاً برای مدت 2 سال صادر می شود و قابل تمدید است به شرط آنكه هنوز شرایط را رعایت كنید و حداقل سالی 183 روز در اسپانیا زندگی كرده باشید. پس از 5 سال داشتن اجازه اقامت موقت، شما واجد شرایط اخذ اقامت دائم می شوید. اقامت دائم به شما این امکان را می دهد که تا هر زمانی که می خواهید در اسپانیا زندگی کنید.

برای تبدیل شدن به یک شهروند اسپانیایی، از شما خواسته می شود که تابعیت قبلی خود را کنار بگذارید ، ثبات مالی داشته باشید، سابقه کیفری نداشته باشید، در مصاحبه شرکت کنید و درجه ادغام خود در جامعه اسپانیا را ثابت کنید.

اقامت اسپانیا

بیشتر بخوانید :
خرید ملک در اروپا

اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت

اسپانیا ( به ویژه بارسلونا) به یکی از بزرگترین قطب های اروپا برای کارآفرینان در سراسر جهان برای شروع پروژه های خود تبدیل شده است. استعداد عالی بین المللی، در دسترس بودن تمام منابعی که ممکن است شما نیاز داشته باشید و شرایط آب و هوایی بی نظیر باعث می شود در صورت موفقیت در کسب و کار، قلمرو اسپانیا به یکی از بهترین گزینه ها تبدیل شود.

زیرا راه اندازی شرکت شما در اسپانیا می تواند به راحتی اجازه اقامت اسپانیا را به شما اعطا کند. بیایید ویزای کارآفرینی را با عمق بیشتری تجزیه و تحلیل کنیم.

ویزای کارآفرینی اسپانیا چیست؟

اگر شهروند یک کشور غیر اتحادیه اروپا هستید که می خواهید زندگی و کار قانونی را در کشور اسپانیا شروع کنید، ویزای راه اندازی ممکن است گزینه ارجح شما باشد. ویزای کارآفرینی اسپانیا به شما این اجازه را می دهد تا به شرط شروع یک پروژه در این کشور که مطابق با علاقه عمومی اقتصاد اسپانیا باشد، در یک دوره دو ساله در اسپانیا زندگی کنید.

الزامات ویزای استارتاپ در اسپانیا

برای دستیابی به موفقیت ویزای کارآفرین در اسپانیا، تمرکز روی این پروژه کافی نیست. شما همچنین نیاز به اجرای شرایط عمومی زیر دارید:

 • متقاضیان باید از کشورهای غیر اتحادیه اروپایی باشند
 • کارآفرین باید بالای 18 سال باشد (سن قانونی در اسپانیا).
 • عدم وجود سابقه کیفری. این باید در اسپانیا و برای هر کشور دیگری در طول 5 سال قبل از درخواست باشد.
 • متقاضی نمی تواند در اسپانیا در وضعیت نامنظم باشد.
 • کسی که این شرکت را شروع می کند باید دارای تأمین اجتماعی (عمومی یا خصوصی) با پوشش کامل در خاک اسپانیا باشد.
 • داشتن وسایل کافی برای متقاضی و خانواده (در صورت درخواست مشترک) نیز لازم است. مبلغ مورد نیاز 2.130 € برای متقاضی اصلی و 532 € برای هر یک از اعضای خانواده که او مسئولیت آن ها را دارد.

مدارک مورد نیاز:

 • فرم درخواست
 • اثبات پرداخت هزینه مربوطه
 • اثبات اینكه تمام نیازهای لازم را برآورده می كنید
 • برنامه تجاری
 • گزارش مطلوب

اخذ اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت

همانطور که در بالا ذکر کردیم، با ویزای کارآفرین قادر خواهید بود برای یک سال در اسپانیا زندگی کنید. سپس می توانید برای اجازه اقامت اقدام کنید که این امر به شما امکان می دهد تا دو سال به طور قانونی در کشور بمانید.

به شرط آنكه شما هنوز هم تمام الزامات را برآورده كنید (عمدتا اینكه پروژه شما هنوز اقتصاد اسپانیا را تقویت می كند)، تجدید امكان پذیر خواهد بود.

بیشتر بخوانید :
اقامت اروپا

اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

مردم به دلایل مختلفی در اسپانیا املاک خریداری می کنند. معمولا از آن ها به عنوان محلی برای تعطیلات استفاده می کنند. اما پس از مدتی شاید گرفتن اقامت اسپانیا و زندگی در این کشور را در نظر بگیرند. اگر مایل به خرید ملک در اسپانیا برای گرفتن اقامت هستید، باید مشاوره بگیرید و تحقیقات گسترده ای انجام دهید.

پس از خرید ملک اطمینان حاصل کنید که تمامی مجوز ها را به دست آورده اید. همه بهسازی خانه ها در اسپانیا نیاز به مجوز از شهرداری دارند. انجام ندادن این امر باعث جریمه یا تعهد بازگشت ملک به حالت اصلی آن می شود.

همچنین اگر متعلق به یک نفر باشد، باید مجوز خود را از انجمن صاحبان آن دریافت کنید. باز هم، باید اطمینان حاصل کنید که هنگام خرید ملک در اسپانیا، از مشاوره حقوقی پیروی کرده و هزینه های اضافی را در خرید و فروش در نظر بگیرید.

پس از اینکه به ملک مورد نظر نقل مکان کردید باید برای اخذ اقامت اسپانیا اقدام کنید. حال باید در اسپانیا شروع به تنظیم همه چیزهایی کنید که نیاز دارید. خیلی کارها باید انجام بشود. با این حال، خبر خوب این است که همه این کارها لازم نیست یکباره انجام شوند.

اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

برنامه ویزای طلایی اسپانیا سرمایه گذاران خارج از اتحادیه اروپا را به سرمایه گذاری در املاک و مستغلات، ایجاد شغل و بدهی های عمومی تشویق می کند. براساس این برنامه، سرمایه گذاران و خانواده های آنها واجد شرایط دریافت اقامت موقت در طی چند ماه از طریق سرمایه گذاری هایی با حداقل 500000 یورو هستند.

سایر گزینه های سرمایه گذاری نیز شامل تجارت، اوراق قرضه دولتی یا سپرده بانکی در دسترس هستند. این قانون حداقل مدت اقامت ندارد. کارت اقامت اولیه به مدت 2 سال اعطا می شود که پس از آن هر 5 سال یکبار قابل تمدید است.

برنامه ویزای طلایی اسپانیا یک دروازه واقعی به اروپا است و تحرک سفر بدون ویزا را در منطقه شنگن گسترش می دهد. این برنامه به سرمایه گذار این امکان را می دهد که در صورت لزوم، مالکیت اقامت را به عنوان اولین گام خود برای اقامت دائم و کسب شهروندی در نظر بگیرد.

پس از 5 سال می توان اقامت دائم و تابعیت را نیز بعد از 10 سال زندگی در کشور می توان به دست آورد. برای حفظ و تمدید مجوز ویزای اقامت لازم نیست در اسپانیا زندگی کنید. با این وجود، مسیر اخذ اقامت دائم و شهروندی نیازمند حضور سرمایه گذاران و خانواده آنها در اسپانیا است.

ویزای طلایی اسپانیا تنها مسیری برای سرمایه گذاری است و نیازی به کمک مالی به هیچ صندوقی ندارد.

مزایای اخذ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

 • زمان پردازش سریع
 • شهروندی اتحادیه اروپا
 • سفر بدون ویزا
 • کل خانواده واجد شرایط هستند
 • اقامت اجباری لازم نیست
 • فرایند تجدید آسان
 • حق کار
 • فرایند آسان و سر راست
 • نیازی به کمک مالی نیست
 • کیفیت بالا و در عین حال مقرون به صرفه
 • دسترسی به بازار املاک
 • بیمه نامه

اقامت دائم کشور اسپانیا

اقامت دائم اسپانیا چیست و چگونه می توان آن را دریافت کرد؟ اقامت دائم وضعیتی است که شهروندان غیر اتحادیه اروپا که 5 سال به طور مداوم و قانونی در اسپانیا زندگی کرده اند، می تواند وضعیت اقامت نامحدود را بدست آورند. این کارت اقامت برای پنج سال اعتبار دارد و قابل تمدید است که امکان زندگی و کار در اسپانیا، هم به عنوان خود اشتغالی و هم به عنوان کارمند با همان حقوق هر شهروند اسپانیایی دیگر برای افراد فراهم می کند.

بیایید بگوییم که شما یکی دو سال است که در اسپانیا زندگی می کنید. شاید ویزای دانشجویی خود را دریافت کرده باشید، یا شاید اجازه اقامت منظم را کسب کرده باشید. اما از آنجاییکه از زندگی در این کشور لذت می برید، می خواهید مدت زمان اجازه خود را برای طولانی مدت تمدید کنید.

چگونه می توانید اقامت دائم اسپانیا را اخذ کنید. آیا باید ویزای دانشجویی خود را هر سال تمدید کنید؟ خیر. پس از 5 سال اقامت در کشور اسپانیا می توانید اقامت دائم این کشور را به دست آورید و شما قادر خواهید بود برای طولانی مدت به طور قانونی در این کشور بمانید.

وکیل اقامت اسپانیا

وکلا و مشاورین گروه مهاجرتی VISAEM به عنوان زیر مجموعه هُلدینگ بین المللی کیمیاسپنتا می توانند شما را در اخذ ویزا و اقامت کشورهای اروپایی از جمله کشور اسپانیا یاری کنند.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در ارتباط باشید تا از مشاوره ی رایگان ما استفاده نمایید.

اطلاعات بیشتر در خصوص کشور اسپانیا در سایت spain.info

شماره های تماس:

0912840103502122180551 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!