انواع ویزای کانادا


کانادا کشوری در شمال قاره آمریکا می باشد که از ده استان و سه قلمرو تشکیل شده است. مرز مشترک کشور کانادا و قاره آمریکا بزرگترین مرز زمینی در جهان است. کانادا از نظر مساحت بعد از کشور روسیه دومین کشور دنیا می باشد، شهر اتاوا پایتخت سیاسی می باشد. از لحاظ جغرافیایی قسمت های شمالی کانادا به دلیلی سرمای شدید و نزدیکی به قطب شمال تقریبا خالی از سکنه است و یا تعداد کمی از بومی ها باقی مانده اند. کشور کانادا از نظر مساخت بعد از کشور روسیه دومین کشور نیا می باشد همچنین کشوری بسیار پیشرفته و دارای فناوری های نوین و سطح زندگی و درآمد بالایی می باشد. 

نزدیک بودن کانادا به آمریکا سبب شده که روابط اقتصادی بسیار گسترده و عمیقی با یکدیگر داشته باشند و بزرگترین ارتباط اقتصادی جهان را دارند معاملات و تجارت این دو کشور بزرگترین رابطه اقتصادی در جهان است. زبان فرانسوی و انگلیسی دو زبان رسمی مردم کانادا می باشد تقریبا زبان ۶٫۶ میلیون نفر از مردم فرانسوی می باشد.

کشور کانادا به عنوان دومین کشور بزرگ جهان شناخته شده که سالیانه افراد با اهداف مختلف وارد این کشور می شوند. اگر شما نیز قصد ورود به کشور کانادا را دارید در وهله ی اول ملزم به مشخص کردن هدف خود برای اخذ ویزای کانادا می باشید. در ادامه این مقاله به توضیح انواع ویزای کانادا می پردازیم با visaem همراه باشید.

 

ویزای کانادا یکی از ویزای های معتبر دنیا است که صدور آن برای ایرانی ها نیز انجام می شود. 

 

انواع ویزای کانادا

 • ویزای توریستی
 • ویزای شغلی
 • ویزای سرمایه گذاری
 • ویزای تحصیلی
 • ویزای کار

 

ویزای کانادا دارای اعتبار ۱۰ ساله می باشد ولی با توجه به اینکه پاسپورت ایران اعتبار ۵ دارد، این ویزا با توجه به اعتبار پاسپورت صادر میگردد، به این معنی که اگر گذرنامه ی شما تنها ۲ سال اعتبار داشته باشد ویزای کانادای ۲ ساله برای شما صادر می گردد.
پس با توجه به اعتبار ۵ ساله ی پاسپورت ایران، ویزای کانادا اعتبار ۵ ساله دارد و به شما می توانید به مدت شش ماه در هر بار ورود به کشور کانادا اقامت داشته باشید. با توجه به شرایط خاص و مورد نیاز هر فرد این ویزا به ۳ نوع (سینگل – مولتی و سوپر ویزا) تقسیم می شود.

 

 1.  ویزای سینگل یا یک بار ورود: در نوع سینگل تنها یک بار حق ورود به کشور کانادا را دارید که می تواند از یک روز تا شش ماه به طول بیانجامد.
 2. ویزای مولتی: شما مجاز به ورود به خاک این سرزمین بیش از یک بار هستید اما نکته حائز اهمیت این است که هر ورود نباید بیش از شش ماه به طول بیانجامد.
 3. سوپر ویزا: در این نوع ویزا، مدت اقامت از شش ماه به دو سال افزایش پیدا می کند.

 

نمونه ویزاهای مولتی کانادا اخذ شده توسط گروه مهاجرتی visaem 

 

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای کانادا

 1. کپی از تمام گذرنامه های جدید و قدیم (صفحه ی اول + صفحات مهر و ویزا خورده)
 2. ترجمه رسمی شناسنامه (مهر دادگستری و مهر امورخارجه)
 3. ترجمه رسمی مدارک شغلی (نامه اشتغال به کار، بیمه ، مالیات، آخرین فیش حقوقی، روزنامه رسمی، جواز کار و مدارک مربوط به نوع کار متقاضی)
 4.  مدارک بانکی و مالی بصورت لاتین (تمکن مالی ، گردش شش ماه اخیر)
 5. ترجمه اسناد ملکی
 6. ۲ قطعه عکس پرسنلی ۳٫۵ در ۴٫۵ 
 7. در صورت تاهل ترجمه سند ازدواج
 8. دارا بودن ویزای شینگن در سه سال اخیر

 

کانال تلگرام

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *