پاسپورت اوکراین و شرایط دریافت پاسپورت اوکراین


پاسپورت اوکراین و شرایط دریافت پاسپورت اوکراین

کشور اوکراین به اندازه یک چهارم از تمام زمین های خاک سیاه و سفید جهان را به خود اختصاص داده است و باید آن را سرزمینی بسیار حاصلخیز دانست.

کم نیستند افرادی که به دلایل شرایط خاص و جذاب کشور اوکراین، مایل به دریافت پاسپورت اوکراین هستند. اگر شما نیز به دنبال کشف اطلاعات در این حوزه هستید، این مطلب را تا انتها دنبال نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اقامت اروپا می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.
شماره های تماس :
09128401035 – 02122180551 

اخذ پاسپورت اوکراین

اخذ پاسپورت اوکراین به روش های کار، تحصیل، اثبات نسب ، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی صورت می گیرد که در ادامه به تشریح هر یک از آن ها می پردازیم.\

بیشتر بخوانید :
اقامت اسلوونی

دریافت پاسپورت اوکراین از طریق کار

پیش از هر چیزی لازم است که به مدارک مورد نیاز برای دریافت پاسپورت اوکراین از طریق کار، اشاره کنیم. این مدارک عبارتند از:

 • دعوت نامه کاری و استخدام در یک پوزیشن مشخص و خاص
 • ارائه کردن مدرک تحصیلات عالی یا سایر گواهی های معادل
 • داشتن پاسپورت و ویزای معتبر به مدت حداقل 3 سال اعتبار
 • نداشتن سوء سابقه کیفری
 • گواهی عدم وجود بیماری های جسمی و روحی
 • پرداخت هزینه های اداری در تناسب با شرایط

جهت دریافت اقامت کاری اوکراین و پس از آن دست یافتن به پاسپورت این کشور، از مسیر کار، لازم است که شرایط اولیه کار در اوکراین را دارا باشید.

این شرایط را باید در مواردی چون داشتن مدرک تحصیلی (کارشناسی به بالا) و سن کمتر از 40 سال و البته آشنایی مقدماتی به زبان اوکراینی خلاصه کرد. به علاوه متقاض دریافت پاسپورت اوکراین از طریق کار، باید دعوت نامه کاری از سمت کارفرمای معتبر دریافت کند تا بتواند به وسیله آن، برای دریافت ویزا مقدماتی، اقدامات لازم را انجام دهد.

در نظر داشته باشید که بعد از ورود شخص به کشور اوکراین، اقامت موقت سه ساله صادر می شود و در شرایطی که این فرد همچنان به فعالیت شغلی خود ادامه داده و کار غیرقانونی از او سر نزند، اقامت وی هر سه سال تمدید خواهد شد. پس از گذشت 5 سال اقامت سلامت موقت در این کشور، شخص می تواند برای دریافت پاسپورت اوکراین اقدامات لازم را به انجام برساند. هزینه این نوع دریافت اقامت برای هر نفر 6 هزار دلار بوده و می توان آن را در دو فرمول پرداخت قرار داد.

پاسپورت اوکراین

بیشتر بخوانید :
اقامت ایتالیا

دریافت پاسپورت اوکراین از طریق تحصیل

دیگر روش دریافت پاسپورت اوکراین را باید اقدام از طریق تحصیل به شمار آورد. لازم به ذکر است که تحصیل در این کشور موجب اعطای اقامت دائم به شخص نخواهد شد. در صورتی که مایل به دریاف اقامت دائم هستید، لازم است که بعد از سپری کردن تحصیلات، کاری مناسب پیدا کرده و برای مدت 5 سال نیز به اشتغال سلامت مشغول باشید.

سرزمین زیبای اوکراین دارای چیزی نزدیک به 440 دانشگاه و موسسه عالی بوده که حدود 220 مورد از دانشگاه های آن دولتی و سایر موارد نیز دانشگاه های غیرانتفاعی یا خصوصی می باشند. اگر از طول دوران تحصیل بپرسید، باید گفت که طول دوره تحصیل در مقطع کارشناسی  در دانشگاه های این کشور، 4 سال بوده، طول دوره تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، به مدت  2 سال و طول دوره تحصیل در مقطع دکترا نیز 4 سال در نظر گرفته شده است.

اجازه کار هفتگی دانشجویان

اجازه کار هفتگی دانشجویان در مقاطع تحصیلی مختلف در کشور اوکراین به شرح زیر است:

دانشجویان در مقطع کارشناسی : چیزی نزدیک به هفته ای 10 ساعت اجازه کار
دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد : چیزی نزدیک به هفته ای 20 ساعت اجازه کار
دانشجویان در مقطع دکترا : چیزی نزدیک به هفته ای 30 ساعت اجازه کار
دریافت پاسپورت اوکراین از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری به منظور دریافت اقامت و پاسپورت اوکراین باید از طریق ثبت مستقل شرکت یا خرید بخشی از سهام شرکت های فعال در بازار اوکراین به انجام برسد. لازم است که برای سرمایه گذاری در اوکراین و دریافت پاسپورت و اقامت از این طریق، حتما از کارشناس و تیم وکلای گروه مهاجرتی ویزا ای ام کمک بگیرید تا مراحل قانونی به درستی انجام شده و نتیجه ماحصل، مطابق خواسته باشد.

مدارک لازم برای ثبت شرکت در اوکراین

 1.  کد اقتصادی
 2. صورت سوابق کاری
 3. ترجمه مدارک تحصیلی متقاضی
 4. یک نسخه کپی از پاسپورت متقاضی
 5. فرم تقاضانامه ثبت شرکت
 6. کپی برابر اصل شده کلیه مدارک شرکت
 7. چارت سازمانی شرکت مورد نظر
 8. دریافت پاسپورت اوکراین با تولد

شکل دریافت پاسپورت اوکراین با تولد، مقداری با سایر کشورها تفاوت دارد. در این کشور صرف متولد شدن در خاک اوکراین، موجب دریافت پاسپورت آن نخواهد شد، بلکه قرابت خونی با تبعه لازم است. به این ترتیب در صورتی که یکی از پدر و مادر و یا هر دوی آن ها در زمان تولد طفل، دارای تبعیت و شهروندی اوکراینی باشند، طفل متولد شده، اوکراینی خواهد بود.

به این صورت مهم نیست که طفل در خاک اوکراین متولد شده باشد یا خیر، به هر صورت به دلیل آن که یکی از پدر و مادر یا هر دوی آن ها، تبعه اوکراین هستند، طفل به دنیا آمده نیز اوکراینی محسوب شده و می تواند پاسپورت و اقامت اوکراین را داشته باشد.

\h

بیشتر بخوانید :
ویزای شینگن آلمان

دریافت پاسپورت اوکراین با ازدواج

اگر تصمیم به دریافت پاسپورت و اقامت اوکراین با ازدواج را دارید، باید بدانید که دریافت پاسپورت پس از پنج سال برایتان میسر خواهد بود.  این نوع قامت را می توان در سه فرمول دریافت کرد.

 • روش اول: در مدت دو ماه مدارک آماده خواهد شد.
 • روش دوم: در این شکل، فرایند کار به مدت هفت تا هشت ماه طول خواهد کشید.
 • روش سوم: در این روش در ظرف مدت سه سال به اخذ پاسپورت و اقامت خواهد انجامید.

برای اینکه تفاوت این دو روش از دریافت پاسپورت اوکراین از طریق ازدواج را به طور دقیق بدانید و از میان آنها بهترین روش را برای دریافت پاسپورت انتخاب نمایید کافی است تا با کارشناسان گروه مهاجرتی ویزا ای ام در تماس باشید تا بصورت رایگان از مشاوره ی ما استفاده نمایید.

دریافت پاسپورت اوکراین از طریق پناهندگی

این بدترین شکل دریافت پاسپورت کشور اوکراین است که به هیچ وجه توصیه نمی شود. شرایط پناهندگی در اوکراین سخت بوده و غالبا با دستگیری ها و بازداشت های چند ماهه همراه خواهد بود. فرآیند قبول پناهندگی نیز طولانی بوده و ریسک های وابسته به آن، زیاد هستند.

حتی در صورتی که با پناهندگی شخص موافقت به عمل آید، وی باید به مدت 3 سال کامل در اوکراین مانده و در صورت خروج، اجازه ورود مجدد به کشور را نخواهد داشت. از این جهت به هیچ وجه پناهندگی به کشور اوکراین برای  دریافت پاسپورت و اقامت را توصیه نمی کنیم.

گروه مهاجرتی ویزا ای ام هیچ گونه خدمتی در خصوص ریافت پاسپورت اوکراین از طریق پناهندگی ارائه نمی دهد.

مزایای اقامت در کشور اوکراین

از مزایای اقامت در کشور اوکراین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دارا بودن اقامت قانونی و مجوز ورود به کشوری که در حال پیوستن به حوزه اتحادیه اروپا باشد.
 • دارا بودن حاشیه امن برای یک زندگی بی دغدغه در کشوری با ۴۰ میلیون جمعیت با کمترین میزان استرس به همراه زندگی آرام
 • دریافت وام و استفاده از تسهیلات بانکی برای خرید اقساطی خودرو و وسایل مورد نیاز زندگی
 • استفاده از خدمات بین المللی و عدم وجود تحریم
 • حضور در یک کشور با ثبات اقتصادی و سیاسی بسیار بالا
 • زندگی ارزان و امنیت بالا
 • استفاده از آب و هوای بسیار تمیز و طبیعت زیبا و آرامش بی نظیر کشور اوکراین
 • امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی اوکراین و تحصیل در دانشگاه های اروپائی و آمریکائی و بهره مندی از سیستم آموزشی پیشرفته و امکان تحصیل در مقاطع بالاتر در کشورهای اروپائی و آمریکائی
 • امکان دریافت ویزای شینگن به صورت بسیار آسان

در صورتی که مایل به دریافت پاسپورت و اقامت اوکراین هستید، توصیه می کنیم که این موضوع را از طریق تیم های حرفه ای و دارای تخصص و سابقه در امور اقامت دنبال کرده و به این صورت بهترین روش را متناسب با شرایط و انتظارات زمانی خود، انتخاب نمایید.

(اطلاعات بیشتر در خصوص کشور اوکراین در ویکی پدیا موجود می باشد)

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اقامت اروپا می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.
شماره های تماس :
09128401035 – 02122180551 

2 دیدگاه

 • واقعا ممنونم از مقاله ی خوبتون فقط یک سوال اون هم اینکه چقدر طول میکشه پروسه ی اخذ پاسپورت اوکراین؟. موفق باشید

  • سلام ممنون از اینکه نظرتون رو با ما در میان گذاشتید
   این پروسه از 6 ماه تا یکسال امکان داره زمان ببره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *