دریافت اقامت اروپا و کشور های عضو اتحادیه شینگن یکی از پردرخواست ترین و چالش برانگیز ترین موضوعاتی است که افراد مختلف به دنبال آن هستند. در سال های گذشته ایرانیان بسیاری به دنبال مهاجرت و اقامت در یکی از کشور های اروپایی بوده اند.

کشور های اروپایی عضو شینگن پس از آمریکا و کانادا بیشترین درخواست را برای اقامت از سوی ایرانیان دارند که این امر باعث شد تا ما در گروه مهاجرتی ویزا ای ام این مقاله را منتشر کنیم تا به سوالات شما عزیزان در این خصوص پاسخ بدهیم. دراین مقاله سعی شده تا به تمامی جنبه های این موضوع و سوالات شما عزیزان پاسخ داده شود.

برای دریافت مشاوره ی رایگان در زمینه اخذ اقامت اروپا می توانید با کارشناسان گروه مهاجرتی ویزا ای ام در تماس باشید.

مزیت های اقامت اروپا

 

با داشتن اقامت کشور های اروپایی شما قادر خواهید بود تا بدون نیاز به ویزا به 27 کشور اروپایی به راحتی و بدون نیاز به ویزا سفر کنید و از شرایط خاص یک شهروند اروپایی برخوردار شوید. در میان کشور های اروپایی فرانسه، آلمان، ایتالیا، سوئد، سوئیس و اتریش کشور هایی هستند که بیشترین درخواست را برای مهاجرت در میان ایرانیان دارند.

کشور های اروپایی به دلیل موقعیت جغرافیایی اغلب آب و هوای مناسبی برای زندگی دارند در این بین امنیت اقتصادی و اجتماعی و وجود شرایط شغلی مناسب از جمله دلایلی است که افراد زیادی سالانه به دنبال مهاجرت به این کشور ها می باشند. در کشور های اروپایی و با داشتن اقامت اروپا افراد می توانند از تحصیل رایگان برخوردار باشند و حقوق شهروندی مناسب شهروندان اروپایی را دریافت کنند.

ویزای مالتی شینگن
ویزای مالتی شینگن

مزایای مهاجرت و اخذ اقامت اروپا برای ایرانیان

 

ایرانیان بسیاری در سال های اخیر به دنبال مهاجرت به کشور های دیگر بوده اند. در این میان کشور های اروپایی و عضو شینگن پس از آمریکا و کانادا دررده سوم بیشترین تقاضای مهاجرت ایرانیان قرار دارد. اما دلیل انتخاب این کشور ها توسط هموطنان ما چیست؟

کشور های اروپایی به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که در ارائه خدمات به شهروندان دارند بیشتر از نقاط دیگر دنیا مورد تقاضای افراد مختلف می باشند. داشتن مزایا و حقوق شهروندی بصورت کامل، وجود امنیت اقتصادی، شغل مناسب، رفاه اجتماعی و ... از جمله ی این خدمات می باشند. ایرانیان بسیاری نیز برای ئریافت اقامت کشور های اروپایی و بهره‌مندی از حقوق شهروندی این کشور ها اقدام به مهاجرت به این کشور ها می کنند.

کارشناسان گروه مهاجرتی ویزا ای ام آماده اند تا به شما هم میهنان عزیز در این راه خدمت رسانی کنند. برای دریافت مشاوره رایگان و انتخاب بهترین مکان برای مهاجرت می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

اقامت اروپا
اقامت اروپا

اخذ اقامت اروپا

 

گروه مهاجرتی ویزا ای ام با کادری مجرب و وکلای کار آزموده آماده است تا در کنار شما تا دریافت اقامت اروپا حضور داشته باشد. اخذ اقامت اروپا راه های متفاوتی دارد و هر کدام از این راه ها در کشور های مختلف متفاوت است. در ادامه سعی می کنیم تا شما را با راه های دریافت اقامت کشور های اروپایی بیشتر آشنا کنیم.

 

روش های دریافت اقامت اروپا

 

 • دریافت اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت اروپا از طریق تمکن مالی و خود حمایتی
 • مهاجرت به اروپا از طریق خرید ملک
 • دریافت اقامت اروپا از طریق ازدواج
 • دریافت اقامت اروپا از طریق پناهندگی
 • دریافت اقامت اروپا از طریق تحصیل
 • مهاجرت به اروپا از طریق ثبت شرکت وکارآفرینی
 • دریافت اقامت اروپا از طریق تولد
 • دریافت اقامت اروپا از طریق کار

این ها راه های دریافت اقامت در کشور های اروپایی بودند. در ادامه سعی می کنیم تا با بررسی هر یک از این روش ها برای کشور های مختلف به سوالات شما در این خصوص پاسخ بدهیم. شما می توانید سوال های خود را از طریق بخش دیدگاه در سایت ویزا ای ام و یا از طریق شماره های تماس با کارشناسان ما مطرح کنید.

برای دریافت مشاوره ی رایگان در زمینه اخذ اقامت اروپا می توانید با کارشناسان گروه مهاجرتی ویزا ای ام در تماس باشید.

نمونه کار های اقامت و ویزای شینگن اخذ شده توسط گروه مهاجرتی ویزا ای ام

اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری

 

یکی از راحت ترین روش های دریافت اقامت در کشور های اروپایی، سرمایه گذاری در این کشور هاست. در روش سرمایه گذاری و دریافت اقامت شما از مزایای بیشتری نسبت به دیگرمتقاضیان برخوردار خواهید بود.

در روش سرمایه گذاری در کشور های اروپایی شما نیازی به داشتن مدرک زبان و اثبات دانش خودتان در زمینه زبان آن کشور ندارید. در روش سرمایه گذاری محدودیت سنی وجود ندارد و این برتری بزرگی نسیت به دیگر روش هاست. مهم ترین اصل در دریافت اقامت و تایید شما اثبات تمکن مالی برای کشور مقصد است که گروه مهاجرتی ویزا ای ام در انجام این امر در کنار شما خواهد بود.

 

اقامت اروپا از طریق تمکن مالی و خود حمایتی

 

این روش مختص افرادی است که در ایران شرایط مالی مناسبی دارند. در این روش تنها نیاز است تا اثبات شود که شما درآمد مناسبی را بصورت ماهیانه و مداوم در ایران دارید که می توانید هزینه های زندگی شما در کشور مقصد را فراهم کند. انواع این درآمد بسته به شغل و شرایط زندگی شما می تواند متفاوت باشد.

شما می توانید از سود بانکی ، اجاره ملک، حقوق ماهیانه و ... برای اثبات تمکن مالی خود استفاده کنید. در واقع شما باید شرایطی داشته باشید که کشور مقصد این اطمینان را داشته باشد که شما نیازی به کار و اشتغال در آن کشور ها ندارید و تمام هزینه های زندگی خود را می توانید پرداخت کنید. این روش برای افرادی با درآمد ثابت ماهیانه تا 5000 یورو مناسب است.

اقامت اروپا از طریق خرید ملک

 

روش دریافت اقامت از طریق خرید ملک توسط کشور های محدودی ارائه می شود. برای دریافت اقامت این هر یک از این کشور ها مبلغی معین شده است که شما باید برای خرید ملک پرداخت کنید. در وافع یک رقم اولیه وجود دارد که در صورت خرید ملک با ارزشی بالاتر از آن مبلغ می توانید اقامت آن کشور را دریافت کنید.

کشور هایی مانند یونان امکان دریافت اقامت را از طریق خرید ملک برای شما فراهم می کند. ما در کنار شما هستیم تا بهترین کشور را برای خرید ملک و اخذ اقامت با بهترین قیمت را فراهم می کند.

 

اقامت اروپا از طریق ازدواج

 

در این روش شما با ازدواج با فردی که مقیم یکی از کشور های عضو شینگن است می توانید به اقامت این کشور های برسید. قوانین مربوط به دریافت اقامت از طریق ازدواج در کشور های مختلف متفاوت است. توضیه می شود قبل از هر اقدامی با کارشناسان مجموعه ما در تماس باشید تا شما را با قوانین بروز کشور مد نظر شما آشنا کنند.

برای دریافت مشاوره ی رایگان در زمینه اخذ اقامت اروپا می توانید با کارشناسان گروه مهاجرتی ویزا ای ام در تماس باشید.

دریافت اقامت اروپا از طریق تحصیل

 

یکی از پرطرفدارترین روش های دریافت اقامت کشور های اروپایی از طریق تحصیل می باشد. در این روش شرایط پذیرش شما در کشور مقصد به شرایط متفاوتی بستگی دارد. دانشگاه های کشور های اروپایی شرایط ویژه ای برای دانشجویان دارند.

شما می توانید از بورسیه های تحصیلی کشور های مختلف استفاده کنید و همچنین از امکانات دانشگاه های پیشرفته و سطح بالای علمی این دانشگاه ها بهره مند شوید. کشور های مختلفی مانند آلمان، ایتالیا، فرانسه، اتریش و... ویزای تحصیلی ارائه می دهند. این که کدام یک از این کشور ها برای دریافت اقامت برای شما مناسب تر هستند بستگی به عوامل متعددی مانند:

 • سن متقاضی
 • مدرک تحصیلی
 • رشته تحصیلی
 • سوابق تحصیلی
 • سطح زبان
 • کار های عملی و تحقیقاتی
 • سابقه شغلی
 • و....

برای اینکه بدانید کدام کشور مناسب شماست می توانید با ما در ارتباط باشید تا بهترین کشور را برای دریافت اقامت به شما پیشنهاد دهند. همچنین توجه داشته باشید که شما در این روش ابتدا ویزای تحصیلی دریافت خواهید کرد و پس از اتمام تحصیل برای دریافت اقامت موقت و دائم می توانید اقدام کنید.

 

دریافت اقامت اروپا از طریق کار

 

یکی دیگر از راه های دریافت اقامت اروپا اقدام از طریق دریافت پیشنهاد کار در این کشور هاست. این روش را می توان یکی از سخت ترین روش ها برای دریافت اقامت اروپا در نظر گرفت. در این روش شما ابتدا باید یک پیشنهاد شغلی را در یکی از کشورهای شینگن پیدا کنید و پس از مذاکره و قبول در استخدام آن مجموعه اقدام به دریافت اقامت موقت و سپس دائم آن کشور نمایید.

 

بهترین روش اخذ اقامت اروپا

 

تمامی روش هایی که در این مقاله بررسی کردیم می تواند برای شما بهترین روش برای دریافت اقامت باشد. در ابتدا باید بررسی شود که کدام روش بر اساس شرایط شما مناسب تر است که بتوان از آن طریق اقدام کرد. کارشناسان ما آماده اند تا در کنار شما هستند تا بتوانید به اقامت مد نظرتان برسید.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان گروه مهاجرتی ویزا ای ام در تماس باشید.

سوالات متداول

بهترین روش دریافت اقامت اروپا کدام است؟

دریافت اقامت اروپا راه های متفاوتی دارد که از مهم ترین و بهترین راه های آن می توان به خرید ملک و سرمایه گذاری اشاره کرد.

ارزان ترین راه اخذ اقامت اروپا کدام است؟

دریافت اقامت از طریق جاب آفر و بورسیه تحصیلی از ارزانترین راه های دریافت اقامت اروپا می باشد.

دریافت اقامت اروپا از طریق چه کشور هایی راحت تر است؟

کشور هایی مانند آلمان، ایتالیا، یونان پروسه ی دریافت اقامت راحت تری دارند اما در سال های اخیر کشور فرانسه شرایط بسیار خوبی را برای دریافت اقامت فراهم کرده است.

آیا حتما باید قبل از اقدام با وکیل مهاجرتی صحیت کنیم؟

در صورتی که با کشور های اروپایی و قوانین مهاجرتی آن ها با خبر هستید نیازی به این کار نیست. اما در هر شرابطی پیشنهاد می شود تا با کارشناسان با تجربه و کار بلد مشورت کنید تا شما را با قوانین به‌روز کشور ها آشنا کنند.

برای دریافت اقامت کشور های اروپایی نیاز است تا مدرک زبان داشته باشیم؟

در سالهای اخبر کشور های بسیاری برای برخی از مهاجرین مانند مهاجرینی که از طریق تمکن مالی اقدام می کنند شرط داشتن مدرک زبان را برداشته اند. برای اطلاع از لیست این کشور ها می توانید با ما در تماس باشید.